Nejlepší kočky do bytu (10 plemen, které si zamilujete)

Publikováno V rubrikách Kočky, Plemena koček

Mnohé kočky mohou dobře prospívat v bytě nebo jiném malém prostoru, pokud jim poskytnete dostatek pozornosti, zábavných her a kvalitního prostředí. Nejlepší plemena koček do bytu mají obecně nenáročnou a přizpůsobivou povahu. Kočky s nízkou až střední úrovní energie bývají také spokojené v malých obytných prostorech. Více aktivní kočky budou spokojené jenom pokud je budete udržovat v pohybu.

Charakteristika plemene

Pro bydlení v bytě hledejte plemeno kočky, které je obecně klidné a přátelské, ale nevyžaduje příliš pozornosti. Vyhněte se vysoce inteligentním plemenům, protože malý prostor by jim nemusel poskytnout dostatek duševní stimulace, aby se cítily spokojené. V důsledku toho by se mohly začít chovat destruktivně.

Zde je 10 plemen koček, která jsou vhodná do bytů a menšího bydlení:

1) Americká krátkosrstá kočka

 Heikki Siltala / Creative Commons / CC BY 3.0

Americká krátkosrstá kočka je nenáročná kočka, která se ráda pohybuje kolem svým majitelů. Této kočce se může dobře dařit v bytě, pokud jste doma dostatečně dlouho na to, abyste uspokojili její sociální potřeby. Umí se však také dobře zabavit hračkami a pozorováním z okna.

2) Birma

kahvikisu / Flickr

Birma je milá a mazlivá kočka, která se vám láskyplně přitulí na klíně, a která nevyžaduje spoustu prostoru. Tato klidná kočka se chce pohybovat tam, kde jsou ostatní lidé domácnosti, takže velikost domu nehraju roli. Má však hravou stránku a ráda si hraje na honěnou s ostatními domácími mazlíčky. Ke kvalitní zábavě však nepotřebuje mnoho prostoru.

3) Britská krátkosrstá kočka

Carlos G. Lopez / Getty Images

Britská krátkosrstá kočka je mimořádně přizpůsobivá a může se jí dařit i v bytě. Toto klidné a pohodové kotě obvykle dává přednost lenošení před běháním po bytě. Může však mít přívaly energie a miluje interaktivní hry, které pro ni představují psychickou i fyzickou výzvu. K jejich zabavení v malém prostoru se skvěle hodí hravé pamlsky, pokud nevedou k překrmování.

4) Barmská kočka

Julija Janevica / Getty Images

Barmská kočka je typicky milá a přítulná. Tato společenská kočka dává přednost stálé společnosti svých lidí nebo jiných domácích mazlíčků, aby nebyla osamělá. Je také poměrně atletická a potřebuje kočičí stromy a jiná místa, na které může skákat. Pokud má stálou pozornost, na velikosti jejího domova nezáleží.

5) Exotická krátkosrstá kočka

Dmitry Brant / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

Exotické kočky jsou v podstatě krátkosrstou verzí Perské kočky. Stejně jako jejich dlouhosrsté příbuzné jsou tyto kočky klidné a mazlivé a dávají přednost teplému klínu nebo plyšovému polštáři před nějakou aktivitou. Jejich potřeba pohybu je středně vysoká a rády si vybijí energii s kočičími hračkami, než se vrátí zpět na váš klín.

6) Mainská mývalí kočka

Nina Pearman / Getty Images

Mainská mývalí kočka je známá jako „něžný obr“ pro svou přátelskou povahu. Tyto velké kočky se rády stýkají se svými lidmi, ale obvykle nevyžadují pozornost. Dobře se dokážou zabavit samy, pokud mají k dispozici nějaké hračky a okno, ze kterého se mohou dívat ven. Často jsou také ochotné chodit ven na vodítku kvůli pohybu a obohacení.

7) Perská kočka

Christian Witt / Getty Images

Perská kočka chápe hodnotu odpočinku a relaxace. Tato jemná a klidná kočka se ráda usadí na jakýkoli měkký povrch, zejména na klín. Nevyhledává příliš šplhání a skákání, takže je ideální do malých domovů. Přestože má ráda společnost svých oblíbených lidí, obvykle jí nevadí trávit čas o samotě.

8) Ragdoll

Christian Witt / Getty Images

Ragdoll je dokonalá kočka pro mazlení. Její jméno je odvozeno od toho, že má tendenci se při chování zcela rozplynout. Ragdoll má obecně nízkou energii a je velmi přizpůsobivá mnoha různým životním situacím. Je poněkud hravá, i když jejich oblíbenou činností je následování páníčka po domě.

9) Ruská modrá kočka

Volanthevist / Getty Images

Ruská modrá kočka bývá přítulná, ale není nijak vtíravá. Část dne tráví sama a odpočívá na slunném místě. Tyto kočky nepotřebují mnoho prostoru, protože jsou obecně klidné a zdrženlivé s mírnou hladinou energie. Rády si hrají s kočičími hračkami, ale často je najdete usazené někde nahoře, jak pozorují své panství.

10) Skotská klapouchá kočka

Nico De Pasquale Photography / Getty Images

Přátelská a klidná Skotská klapouchá kočka se dokáže přizpůsobit mnoha různým životním situacím, včetně bytů. Tyto klidné kočky se rády zapojují do všeho, co jejich lidé dělají, a jednou z jejich oblíbených činností je aportování (ano, doopravdy). Pro jejich chytrou a zvídavou povahu jsou vhodné hravé pamlsky, zejména když s nimi nemůžete být doma.

Plemena koček, která se do bytu nehodí

Některé kočky jsou velmi aktivní a můžou zběsile běhat po bytě nebo bezmyšlenkovitě skákat ze stěny na stěnu. Patří mezi ně: Habešská, Balinéská, Bengálská, Savanská a Sibiřská kočka. Tyto kočky mají tendenci milovat dobrodružství a vždy hledají, co by mohly zase provést. A pokud si ve vašem malém prostoru nenajdou dostatek obohacení, pravděpodobně nebudou šťastné a zdravé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *