10 nejlepších plemen psů (které si zamilujete)

Publikováno V rubrikách Psi
Francouzský buldoček

Psi jsou jedním z nejoblíbenějších domácích zvířat na světě (samozřejmě). Jejich přátelská povaha, oddanost a schopnost být skvělými společníky nás dělají velmi šťastnými.

V tomto článku se podíváme na 10 nejoblíbenějších psů, kteří jsou inteligentní, snadno trénovatelní a hlavně skvělí do jakékoliv domácnosti, která je bude mít ráda.

Zde je 10 nejoblíbenějších plemen psů, které si každý zamiluje:

1) Labradorský retrívr

Labradorský retrívr je jedním z nejoblíbenějších plemen psů na světě a to z dobrého důvodu. Je to velmi přátelský, oddaný a inteligentní pes. Labrador má skvělou povahu a je velmi snadno trénovatelný, což ho dělá skvělým společníkem pro rodiny s dětmi.

2) Německý ovčák

Německý ovčák je jedním z nejvíce uznávaných a užitečných plemen psů na světě. Má skvělé instinkty a je velmi inteligentní, což z něho dělá ideálního domácího mazlíčka. Řadí se i mezi nejlepší pracovní psy. Je to vynikající hlídač a skvěle se hodí k různým sportovním aktivitám.

3) Zlatý retrívr

Photo by Josh Hild on Unsplash

Zlatý retrívr je dalším populárním plemenem psů a to díky své přátelské a oddané povaze. Je velmi inteligentní a snadno se učí novým psím trikům. Má skvělou povahu a je výborným společníkem pro rodiny s dětmi. Navíc díky své zlaté srsti vypadá naprosto úžasně a všichni si ho oblíbí.

4) Jezevčík

Jezevčík je malý, vřelý a přátelský pes. Je velmi přítulný, miluje mazlíčky a se svými majiteli tráví hodně času. Je velmi snadno trénovatelný a dobře se učí novým kouskům. Jezevčík je skvělý společník pro jednotlivce i rodiny s dětmi. Potřebuje pravidelnou péči o srst.

5) Boxer

Boxer je velmi energický a zábavný pes s velmi dobrými instinkty. Je velmi přátelský, oddaný a miluje trávit čas se svými majiteli. Je snadno trénovatelný a skvěle se hodí k různým sportovním aktivitám.

6) Bernský salašnický pes

Bernský salašnický pes je velký a krásný pes, který je velmi přátelský a oddaný svému majiteli. Má skvělou povahu a je skvělý společník pro rodiny s dětmi. Je také velmi inteligentní a snadno se učí novým cvikům a trikům. Bernský salašnický pes má také nádhernou srst, která vyžaduje pravidelnou péči.

7) Kavalír King Charles španěl

Kavalír King Charles španěl je krásný a elegantní pes s velmi přátelskou a oddanou povahou. Je to skvělý společník pro klidnou a nenáročnou domácnost. Hodí se i pro starší majitele, jelikož může sloužit jako teraupeutický pes. King Charles španěl má nádhernou srst, která vyžaduje pravidelnou péči.

8) Border kolie

Christian Witt / Getty Images

Border kolie je velmi inteligentní a pracovitý pes, který se skvěle hodí k různým pracovním úkolům. Má skvělé instinkty a je velmi snadno trénovatelný. Je aktivní a miluje procházky a různé sportovní aktivity. Potřebuje však spoustu aktivity, aby byl doma spokojený.

9) Jorkšírský teriér

Jorkšír je malý pes původem z Anglie, který je velmi populární jako společník. Má dlouhou, hedvábnou srst a charakteristické hnědé a zlaté zbarvení. Jorkšíři jsou aktivní a inteligentní psi, kteří potřebují dostatek pohybu a stimulace. Jsou také poměrně nezávislí a mohou být tvrdohlaví, což může být výzvou při trénování. Nicméně, s důsledným a pozitivním tréninkem se jorkšír stává oddaným a milujícím společníkem.

10) Australský ovčák

Australský ovčák je středně velké plemeno psa, původem z Austrálie. Je to inteligentní, energický a pracovitý pes, který byl původně chován jako ovčácký pes. Dnes se však často používá jako společník, sportovní pes a záchranářský pes. Má hustou srst, která vyžaduje pravidelnou péči a potřebuje dostatek pohybu a stimulace, aby byl šťastný a zdravý. Je to oddaný pes, který se snadno učí a rád pracuje se svým pánem.

Závěr

Výběr psa je osobní záležitost a záleží na vašem životním stylu a preferencích. Těchto 10 plemen psů jsou však skvělými volbami pro ty, kteří hledají inteligentní a oddané psy, kteří jsou skvělými společníky. Je důležité si uvědomit, že každý pes je jedinečný a má své vlastnosti a potřeby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *