Akita Pit

Publikováno V rubrikách Plemena psů, Psi, Středně velká plemena psů
Štěně smíšeného plemene Akita Pit

Akita Pit je smíšené plemeno – kříženec plemen psů Akita a Amerického pitbulteriéra.

Inteligentní, opatrující a loajální pes, který zdědil některá z těch nejlepších vlastností obou svých rodičů.

Akita Pit se také někdy nazývá Pit Akita a nebo Akita Pit Bull. Díky jejich neblahému postavení jako smíšené plemeno můžete tyto psy najít v útulcích nebo záchranných střediscích. Nezapomeňte tedy adoptovat!

🔽Níže naleznete vlastnosti smíšeného psího plemene a další fakta o Akita Pitovi.🔽

Fotky Akita Pit

26 vlastností Akita Pit

Přizpůsobení do bytu⭐⭐⭐
Vhodnost pro začátečníky
Úroveň citlivosti⭐⭐
Schopnost být o samotě⭐⭐⭐⭐
Snášení zimy⭐⭐⭐
Snášení horka⭐⭐⭐

Láskyplnost k rodině⭐⭐⭐⭐
Vhodnost k dětem⭐⭐⭐
Přátelskost ke psům⭐⭐⭐
Přátelskost k cizincům⭐⭐
Úroveň línání⭐⭐⭐
Úroveň slintání⭐⭐⭐
Snadná péče⭐⭐⭐⭐
Obecné zdraví⭐⭐⭐⭐
Možnost nadváhy⭐⭐⭐⭐
Velikost⭐⭐⭐⭐
Snadná trénovatelnost⭐⭐⭐
Inteligence⭐⭐⭐⭐
Náchylnost ke kousání⭐⭐⭐
Lovecký instinkt⭐⭐⭐⭐
Štěkání a vytí⭐⭐⭐
Toulavost
Úroveň energie⭐⭐⭐
Intenzita⭐⭐⭐⭐
Potřeba pohybu⭐⭐⭐
Hravost⭐⭐⭐

Shrnutí plemene Akita Pit

Těmto rozkošným psům se docela daří v bytech nebo menších domech s aktivní rodinou, ideálnější je však vždy větší domácnost se zahradou. Pokud chcete psa, který vás bude bezpodmínečně milovat, a který vás ochrání při sebemenším náznaku nebezpečí, pak může být Akita Pit tím pravým plemenem pro vás.

Základní informace

Skupina plemeneSmíšené plemeno psa
Velikost40 – 58 cm
Váha14 – 31 cm
Délka života10 – 12 kg

Hlavní body

  • Akita Pit je smíšené plemeno svých čistokrevných rodičů Akita a Americký pitbulteriér.
  • Hlavní barvy srsti jsou krémová, hnědá, žlutohnědá, černá, namodralá a žíhaná. Srst je buď jednobarevná nebo různě skvrnitá.
  • Akita Pits mají vysokou úroveň energie. Zaručte jim alespoň 30-minutovou procházku denně s několika dobrými a zábavnými aktivitami.
  • Akita Pits línají v průběhu celého roku. Naštěstí je jejich srst velmi snadno udržovatelná. Správné kartáčování jednou za týden je ideální.
  • Jsou neuvěřitelně loajální a milující vůči svým páníčkům, včetně dětí, což z nich dělá vynikajícím společníkem pro rodiny.
  • S ostatními mazlíčky vychází dobře, pokud jsou pomalu a klidně seznámeni. Včasná socializace je správná cesta k úspěchu.
  • Akita Pit se vás snaží vždy potěšit. Pokud jste schopni důsledného a zábavného výcviku, užijete si společné dny s loajálním, aktivním a milujícím plemenem.

Původ

Akita Pit se mohl přirozeně vyskytovat již dříve, ale první záměrná snaha chovatelů o křížení Akity a Amerického pitbulteriéra začala koncem 90. let v Severní Americe.

Akita a Pitbull jsou známí svou inteligencí, loajalitou a dychtivostí vás potěšit. Chovatelé doufali, že jejich kombinací vytvoří psa, který by byl rodinným mazlíčkem i hlídacím psem zároveň. Pokračovali v chování štěňat Akita Pit a jejich oblíbenost nadále roste.

Štěně smíšeného plemene Akita Pit se rozčiluje nad vlastním škytáním

Velikost

Vzhledem k tomu, že je Akita Pit relativně nové smíšené plemeno, existuje několik standardů velikosti. Podle rodičů Akity a Amerického pitbulteriéra můžete očekávat plemeno střední až velké výšky.

Většina z nich váží mezi 15 a 30 kilogramy a výška se pohybuje v rozmezí 40 – 60 cm. Mnoho z nich však může být větší nebo menší.

Povaha

Nadšenci tohoto plemeno nebudou vykládat, že jsou jejich štěňata agresivní, i když pohled na pitbulteriéry je většinou stereotypně negativní. Budou ale souhlasit, že mají silnou vůli.

Jak Akita, tak Americký pitbulteriér jsou inteligentní a někdy tvrdohlaví. Naštěstí je toto plemeno velmi milé a snaží se vás vždy potěšit. Pokud jste schopni důsledného výcviku, obdržíte psího společníka na celý život.

Někteří se budou snažit chránit své členy rodiny před cizími lidmi. Správná socializace a výcvik jsou nezbytné, aby přehnaná obrana nevyústila v problém.

Pokud hledáte hlídacího psa, který vám dá vědět kdykoliv je něco v nepořádku, Akita Pit je ideální kandidátem.

Zdraví

Plemeno Akita Pit je náchylné k podobným zdravotním potížím, kterým čelí Akita a Pitbulteriér. I když je většina psů obecně zdravá, seznámení se s možnými zdravotními problémy prospěje případným komplikacím. Je důležité udržovat dobrou péči a pravidelné veterinární kontroly.

Některé z častějších nemocí, které se vyskytují u plemene Akita Pit:

  • Kyčelní a loketní dysplazie
  • Progresivní retinální atrofie
  • Srdeční potíže

Péče

Stejně jako u všech psů byste měli dodržovat pravidelné veterinární prohlídky vašeho Akita Pita, abyste včas odhalili jakékoli zdravotní potíže. Váš veterinář vám případně vytvoří speciální péči pro zdraví vašeho psa. Akita Pit je náchylný k nadváze a má vysokou potřebu pohybu. Ujistěte, že má váš pes alespoň půlhodinový trénink denně, společně se společným dováděním a krátkými procházkami.

Denně kontrolujte ušit na nečistoty a očistěte podle potřeby. Stříhejte nehty, než budou příliš dlouhé — obyvkle jednou nebo dvakrát za měsíc. Neměli byste je slyšet škrábat o podlahu. S tím vám pomůžou vám speciální nástroje pro péči o psí nehty.

Zuby vašeho psa byste měli čistit pravidelně. Nejste-li si jistí, jak na to, váš veterinář vám zaručeně poradí.

Pokud jde o zdravotní péči o Akita Pita, záleží hlavně na udržení zdraví jejich kloubů. Abyste předešli nepříjemné dysplazii loktů nebo kyčlí, poraďte se s veterinářem o možných doplňcích nebo speciálních dietách.

Krmení

Ideální strava pro Akita Pita by měla být přizpůsobena střednímu až velkému psu se střední energií. Toto plemeno má tendenci přibírat na váze, takže byste měli dodržovat pravidelný jídelníček a během dne jídlo nevynechávat. Nezapomeňte také kontrolovat množství pamlsků.

Barva srsti a Grooming

Akita Pit má srst v kombinaci barev svých rodičů Akity a Amerického pitbulteriéra. Hlavní barvy: krémová, hnědá, žlutohnědá, černá, namodralá a žíhaná. Někdy je srst celistvá a někdy je směsicí všech zmíněných barev.

Obvykle je jejich srst krátká a zbavují se jí postupně celý rok. To znamená, že nemusí být zcela anti-alergičtí. Naštěstí se jejich srst velmi snadno upravuje. Dobré kartáčování jednou za týden je vystačující.

I přes jejich krátkou srst dokáží vydržet v chladném počasí a to díky její hustotě. Přesto by neměli být ponecháni v extrémně nízkých teplotách a zvažte případný psí svetr nebo bundu. V letních měsících naneste opalovací krém na citlivá místa jako jsou uši nebo nos.

Děti a další mazlíčci

Akita Pit je loajální a milující přítel rodiny, který si rád hraje s dětmi. I přesto by se děti měly naučit, jak správně přistupovat ke psům, předtím, než si s vaším Akita Pitem začnou hrát. Se správnou výchovou může být Akita Pit neuvěřitelně aktivním kamarádem pro děti a všechny členy rodiny.

Pokud jde o další domácí mazlíčky, Akita Pits vychází s ostatními zvířaty dobře, pokud jste je pomalu a správně seznámili. Nejlepší je, když vyrůstají společně už od štěněte. Správná socializace napomáhá vztahu s menšími mazlíčky jako jsou kočky.

Mnoho Akita Pitů vychází dobře s ostatními psy a kočkami — záleží pouze na vašem odhodlání, výcviku a socializaci štěněte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *