Anatolský pastevecký pes

Publikováno V rubrikách Plemena psů, Psi, Velká plemena psů
Anatolský pastevecký pes vyhlíží stranou

Anatolský pastevecký pes pochází z Turecka, kde se choval jako pastýřský společník a strážce hospodářských zvířat.

Byli vychování se zvláštními vlastnostmi, které se podobají velikosti a barvě hospodářských zvířat, která hájili, aby je predátoři mezi stádem nespatřili.

🔽Níže naleznete kompletní seznam charakteristik Anatolského pasteveckého psa!🔽

Fotky Anatolského pasteveckého psa

26 vlastností plemene

Přizpůsobení do bytu
Vhodnost pro začátečníky⭐⭐
Úroveň citlivosti⭐⭐⭐⭐
Schopnost být o samotě⭐⭐⭐
Snášení zimy⭐⭐⭐⭐⭐
Snášení horka⭐⭐⭐
Láskyplnost k rodině⭐⭐⭐
Vhodnost k dětem⭐⭐
Přátelskost ke psům⭐⭐
Přátelskost k cizincům
Úroveň línání⭐⭐
Úroveň slintání⭐⭐⭐
Snadná péče⭐⭐⭐⭐
Obecné zdraví⭐⭐⭐
Možnost nadváhy⭐⭐⭐
Velikost⭐⭐⭐⭐⭐
Snadná trénovatelnost⭐⭐⭐⭐
Inteligence⭐⭐⭐⭐
Náchylnost ke kousání⭐⭐
Lovecký instinkt⭐⭐
Štěkání a vytí⭐⭐
Toulavost⭐⭐⭐⭐
Úroveň energie⭐⭐⭐
Intenzita⭐⭐⭐
Potřeba pohybu⭐⭐⭐
Hravost⭐⭐⭐

Shrnutí Anatolského pasteveckého psa

Anatolský pastevecký pes je silný, odvážný a nezávislý pes který byl šlechtěn k ochraně stád před velkými šelmami a divokými psy. Ačkoli u nás fungují některé chovatelské stanice je to méně známé plemeno. Nejlépe se hodí na venkovské farmy, kde uplatní svoje vrozené dovednosti.

Základní informace

Skupina plemenePracovní pes
Velikost71 – 79 cm
Váha40 – 65 kg
Délka života10 – 14 let

Kde pořídit Anatolského pasteveckého psa?

Vše jste zvážili a jste přesvědčeni o tom, že budete pro Anatola dobrým páníčkem? Nuže dobrá! Níže přikládáme seznam oblíbených chovatelských stanic v Česku, jež se zabývají chovem tohoto plemena a pravidelně mívají štěňata Anatolského pasteveckého psa na prodej.

Anatolského pasteveckého psa můžete najít v útulcích ve vašem okolí. Pokud si chcete pořídit nového psího mazlíčka, nezapomeňte zvážit adopci!

Chovatelské stanice v Česku

Více o plemeni

Jedná se o zcela věrné, inteligentní a svalnaté strážce, kteří se řadí mezi velká plemena psů, a kteří v dospělosti váží okolo 45 až 70 kg.

Nejen, že jsou psi tohoto plemene velcí — ale je o nich také obecně známo, že jsou tvrdohlaví. Anatolští pastevečtí psi vyžadují pevné a důsledné páníčky se zkušenostmi chování psů. Buďte také připraveni upravovat veškerou jejich srst, jenž se zbavují v průběhu celého roku.

Vycvičený a dobře socializovaný Anatolský pastevecký pes je přítelem a ochráncem každého, koho považuje za své „stádo”, které zahrnuje lidské členy jejich rodiny. Jsou dokonce přátelští k dětem — jejich velikost jim však usnadňuje převrhnout dítě při intenzivnějším hraní. Mohou také pronásledovat jiná domácí zvířata nebo zvířata, pokud je jejich lidé správně nevycvičí.

Se socializací a výcvikem poslušnosti byste proto měli začít co nejdříve, nejlépe v období štěněte. Pokud jste ochotni zůstat důslední při tréninku, máte sílu zvládnout velké zvíře a jste ochotni věnovat čas a odhodlání, pak bude Anatolský pastevecký pes vaším přítelem a opatrovníkem po celý život.

1 komentář

  1. Třicet let jsem měl RTW,vinikající psy! Jsem senior a píšete že se k mému věku nehodí,asi ano.Radostí mi dvakrát povalil.Syn mi přivezl ročního psa, kterého se někdo chtěl zbavit.Z počátku byl problém-ale již jsme se zkamarádili,mám ho půl roku a je to můj velký kamarád a miluje mne i vnoučata ale bacha skáče na ně radostí.Nikoho nepročíhá a drží se na dvoře nikam sám nechodí,z počátku byl problém s poslušností ale již je vše na dobré cestě.Pokud bych příště chtěl nového psa rozhodoval bych se mezi RTW a Anatolem -možná oba jsou výborní ,opravdu výborní!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *