Australský ovčák: 26 vlastností skvělého mazlíčka + péče o psa

Publikováno V rubrikách Plemena psů, Psi, Středně velká plemena psů
Australský ovčák ležící na trávě s napadaným listím

Chtěli byste se dozvědět více o Australském ovčáku? Je oblíbeným plemenem z dobrého důvodu – je chytrý, aktivní a je skvělým domácím mazlíčkem.

V tomto článku vám poskytnu podrobný popis plemene Australský ovčák a také tipy pro péči, aby byl váš pes zdravý a spokojený. Probereme také cenu Australských ovčáků, abyste věděli, co můžete očekávat, pokud se rozhodnete přidat jednoho z těchto psů do vaší rodiny.

Pokud byste měli zájem, rád tvořím portréty vašich mazlíčků přímo na míru. Tak se nezapomeňte podívat. 😀 VŠECHNY KOSTÝMY

Fotky Australského ovčáka

26 vlastností Australáka

Přizpůsobení do bytu
Vhodnost pro začátečníky⭐⭐
Úroveň citlivosti⭐⭐⭐⭐⭐
Schopnost být o samotě⭐⭐
Snášení zimy⭐⭐⭐⭐
Snášení horka⭐⭐⭐⭐
Láskyplnost k rodině⭐⭐⭐⭐⭐
Vhodnost k dětem⭐⭐⭐⭐
Přátelskost ke psům⭐⭐⭐⭐⭐
Přátelskost k cizincům⭐⭐⭐
Úroveň línání⭐⭐⭐
Úroveň slintání
Snadná péče
Obecné zdraví⭐⭐
Možnost nadváhy⭐⭐⭐⭐
Velikost⭐⭐⭐
Snadná trénovatelnost⭐⭐⭐⭐⭐
Inteligence⭐⭐⭐⭐⭐
Náchylnost ke kousání⭐⭐⭐⭐
Lovecký instinkt⭐⭐⭐⭐
Štěkání a vytí⭐⭐⭐⭐
Toulavost⭐⭐⭐⭐⭐
Úroveň energie⭐⭐⭐⭐⭐
Intenzita⭐⭐⭐⭐
Potřeba pohybu⭐⭐⭐⭐⭐
Hravost⭐⭐⭐⭐⭐

Vše, co musíte vědět o Australských ovčácích

Australští ovčáci jsou středně velcí psi, kteří byli původně vyšlechtěni k pasení dobytka. Jsou známí pod přezdívkami jako Australan, Australák nebo Australský pastevecký pes a jejich životnost je 12-15 let.

Tito psi jsou mimořádně inteligentní a učenliví, což je jeden z důvodů, proč jsou tak skvělými domácími mazlíčky. Australští ovčáci jsou věrní a milující psi, kteří se úzce pojí se svými rodinami. Aby byli šťastní a zdraví, potřebují hodně pohybu a podnětů, takže nejsou nejlepším plemenem pro lidi, kteří žijí sedavým způsobem života.

Jaká je cena za Australského ovčáka?

Pokud uvažujete o pořízení Australského ovčáka, připravte se na to, že za štěně od renomovaného chovatele zaplatíte přibližně 20 000 – 25 000 Kč. Tato cena zahrnuje registraci s PP a zdravotní certifikát od chovatele.

Jak pečovat o Australského ovčáka?

Nyní, když už víte o Australských ovčácích trochu více, probereme si několik rad týkajících se péče, které vám pomohou udržet vašeho psa zdravého a šťastného.

Australští ovčáci jsou aktivní psi, kteří potřebují dostatek pohybu, proto se ujistěte, že jim každý den dopřejete alespoň jednu hodinu fyzické aktivity.

Australští ovčáci potřebují také duševní stimulaci, takže pravidelné výcviky a interaktivní hračky jsou nutností. Těmto psům se nejlépe daří v domovech s velkými dvory, kde mohou běhat a hrát si. Australští ovčáci se poměrně snadno cvičí, ale občas mohou být tvrdohlaví. Buďte trpěliví a důslední ve výcvikových metodách a brzy budete mít dobře vychovaného psa.

Možné zdravotní potíže Australského ovčáka

Australští ovčáci jsou náchylní k několika zdravotním potížím, včetně dysplazie kyčelních kloubů, epilepsie a problémů s očima.

Abyste těmto problémům předešli, ujistěte se, že jste si psa pořídili od renomovaného chovatele, který může poskytnout zdravotní potvrzení rodičů. Udržujte zdravou váhu svého australského psa a dopřejte mu pravidelné veterinární prohlídky, abyste včas zachytili případné zdravotní problémy. Při správné péči se Australští ovčáci mohou těšit dlouhému a spokojenému životu.

Shrnutí

Doufáme, že vám tento článek pomohl při rozhodování, zda je Australský ovčák pro vás ten pravý. Tito psi jsou skvělými domácími mazlíčky pro aktivní rodiny, které jsou ochotné věnovat čas a úsilí jejich výcviku a cvičení. Australští ovčáci jsou věrní a milující psi, kteří vám do života přinesou radost. Děkuji za přečtení!

PS: Nezapomeňte napsat komentář, jak se vám článek líbil!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *