Bernský salašnický pes

Publikováno V rubrikách Plemena psů, Psi, Velká plemena psů
Bernský salašnický pes stojí v lese na listí

Bernský salašnický pes je mimořádně všestranný pracovní pes ze zemědělského prostředí Švýcarska. Vychovali se pro hlídání stád dobytka, tažení vozíků a jsou skvělými hlídacími psy a věrnými společníky.

Jsou jedním ze čtyř typů švýcarských salašnických psů, z kterých jako jediný vyniká svou dlouhou srstí.

Níže najdete všechny charakteristiky Bernského salašnického psa!

Fotky Bernského salašnického psa

26 vlastností Berňáka

Přizpůsobení do bytu
Vhodnost pro začátečníky⭐⭐
Úroveň citlivosti⭐⭐⭐⭐
Schopnost být o samotě
Snášení zimy⭐⭐⭐⭐⭐
Snášení horka
Láskyplnost k rodině⭐⭐⭐⭐⭐
Vhodnost k dětem⭐⭐⭐⭐⭐
Přátelskost ke psům⭐⭐⭐
Přátelskost k cizincům⭐⭐⭐⭐⭐
Úroveň línání⭐⭐⭐⭐⭐
Úroveň slintání⭐⭐⭐⭐
Snadná péče⭐⭐⭐
Obecné zdraví
Možnost nadváhy⭐⭐⭐⭐
Velikost⭐⭐⭐⭐⭐
Snadná trénovatelnost⭐⭐⭐⭐
Inteligence⭐⭐⭐⭐
Náchylnost ke kousání⭐⭐⭐⭐⭐
Lovecký instinkt⭐⭐⭐⭐⭐
Štěkání a vytí⭐⭐⭐⭐
Toulavost⭐⭐⭐
Úroveň energie⭐⭐⭐⭐
Intenzita⭐⭐⭐
Potřeba pohybu⭐⭐⭐
Hravost⭐⭐⭐⭐

Shrnutí Bernského salašnické psa

Bernský salašnický pes ze všeho nejvíc potřebuje častý kontakt s lidmi. Hodí se proto k těm, kteří s ním mohou trávit maximum možného času. Ideální páníčci budou psa považovat za právoplatného člena rodiny a zapojí ho do všech rodinných akcí. Odměnou jim bude naprosto oddaný pes. Bydlíte v domě se zahradou? Berňák si to u vás určitě zamiluje. Je to také skvělý pes pro canisterapii, věrným kamarádem se stane lidem trpícím osamělostí, depresí či psychickou poruchou.

Základní informace

Skupina plemenePracovní pes
Velikost58 – 70 cm
Váha38 – 60 kg
Délka života7 – 9 let

Kde koupit Bernského salašnického psa?

Vše jste zvážili a jste přesvědčeni o tom, že budete pro Bernského salašnického psa dobrým páníčkem? Nuže dobrá! Níže přikládáme seznam oblíbených chovatelských stanic v Česku a na Slovensku, jež se zabývají chovem tohoto plemena a pravidelně mívají štěňata Berňáka na prodej:

Chovné stanice v Česku

Chovné stanice na Slovensku

Více o plemeni

Bernský salašnický pes pochází z kantonu Bern, podle kterého se nazývá. Jedná se o velké a robustní psí plemeno s přátelskou a klidnou dispozicí. Jsou také vhodní pro soutěže poslušnosti, stopování nebo původního pasení.

Začínající majitelé psů si oblíbí přátelský charakter, inteligenci a vysoce aktivní povahu tohoto plemene. Nicméně by si měli nováčci dávat pozor. Velikost a vysoká energie Bernského salašnického psa může ztěžovat jejich kontrolu. Zároveň nemají zcela v lásce, když jsou celý den zavření doma. Silně se zbavují své srsti a je potřeba čas od času z jejich tváří utřít sem a tam pár slin.

Psi tohoto plemene jsou skvělí ochránci — to ale také znamená, že mají tendenci štěkat. Možná budou pronásledovat menší zvířata a intenzivně si hrát, i přesto že v dospělosti jsou klidní — zejména se správným výcvikem.

Pro zkušeného majitele mazlíčků, který se dokáže vyrovnat s energií Bernského salašnického psa, poskytne otevřený prostor, drží krok s péčí a věnuje čas a úsilí výcviku, bude toto plemeno projevovat bezpodmínečnou lásku a loajalitu. Dobře vycvičený Berns je vynikajícím společníkem, který bude zbožňovat celou rodinu. Milují děti a dokonce srdečně zdraví nováčky v domácnosti, pokud měli odpovídající socializační výcvik.

Není mnoho plemen s větší mírou přátelství. Pokud jste připraveni na tuto výzvu, nikdy nebudete litovat pořízení tohoto psího společníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *