Boerboel (Búrský buldok)

Publikováno V rubrikách Plemena psů, Psi, Velká plemena psů
Boerboel s černou srstí v parku

Na první pohled si možná říkáte, že tak velký a zastrašující pes jako je Boerboel by byl vynikajícím hlídacím psem — a měli byste pravdu.

Toto plemeno je však stejně známé tím, že je milující, klidné a přátelské k rodině, zejména vůči dětem.

Tyto obrovské ochránce vyšlechtili tak, aby pomáhali farmářům Jihoafrické republiky bránit své usedlosti před hyenami, lvy a všemi možnými druhy smrtící divoké zvěře a zároveň jim poskytli neocenitelnou společnost. Boerboel, neboli také Búrský buldok, získal své jméno podle nizozemsko / afrikánských slov, která se volně překládají jako „farmářský pes”. Plemeno je taky známé pod jménem Jihoafrický mastif, Jihoafrický Boerboel, Burbul nebo Bole.

Ačkoli jsou Boerboelové obecně učenliví, snadno se opečovávají a mají jen málo zdravotních problémů, nemyslete si, že jde o snadné plemeno pro začínající pejskaře. Tito psi jsou sebevědomí, teritoriální a občas náchylní k tahání a kousání. Potřebují asertivního, zkušeného majitele s dostatkem prostoru pro mohutného psa, který potřebuje spoustu aktivity.

Pokud máte zájem o Boerboela, ujistěte se, že jste vy i váš domov připraveni na tuto výzvu. Pokud ano, budete odměněni věrným a ochraňujícím přítelem na celý život.

🔽Níže naleznete úplný seznam vlastností a zajímavostí o Boerboelech!🔽

Fotky Boerboela

26 vlastností Boerboela

Přizpůsobení do bytu
Vhodnost pro začátečníky
Úroveň citlivosti⭐⭐⭐
Schopnost být o samotě⭐⭐
Snášení zimy⭐⭐⭐
Snášení horka⭐⭐⭐⭐
Láskyplnost k rodině⭐⭐⭐⭐
Vhodnost k dětem⭐⭐⭐⭐
Přátelskost ke psům⭐⭐
Přátelskost k cizincům⭐⭐
Úroveň línání⭐⭐⭐
Úroveň slintání⭐⭐⭐⭐
Snadná péče⭐⭐⭐⭐
Obecné zdraví⭐⭐⭐⭐
Možnost nadváhy⭐⭐⭐
Velikost⭐⭐⭐⭐⭐
Snadná trénovatelnost⭐⭐
Inteligence⭐⭐⭐⭐
Náchylnost ke kousání⭐⭐⭐
Lovecký instinkt⭐⭐⭐
Štěkání a vytí⭐⭐⭐
Toulavost⭐⭐⭐⭐
Úroveň energie⭐⭐⭐
Intenzita⭐⭐⭐⭐
Potřeba pohybu⭐⭐⭐⭐
Hravost⭐⭐⭐⭐

Shrnutí Búrského buldoka

Boerboel opravdu není pes pro každého. Před pořízením byste měli rozhodně zvážit, zda si dokážete poradit s jeho výchovou, aby se z něj stal poslušný a vyrovnaný pes, který bude pro vás a vaši rodinu věrným společníkem a statečným ochráncem, nebude agresivní, ani příliš dominantní. Búrský buldok je sice osobnost, nicméně jeho povaha není až tolik složitá a dá se bez problému zvládnout a využít ke spokojenosti vás i psa.

Základní informace

Skupina plemenePracovní pes
Velikost55 – 69 cm
Váha50 – 65 kg
Délka života10 – 12 let

Kde koupit Boerboela?

Vše jste zvážili a jste přesvědčeni o tom, že budete pro Boerboela dobrým páníčkem? Nuže dobrá! Níže přikládáme seznam oblíbených chovatelských stanic v Česku a na Slovensku, jež se zabývají chovem tohoto plemena a pravidelně mívají štěňata Boerboela na prodej.

Chovatelské stanice v ČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *