Border teriér

Publikováno V rubrikách Plemena psů, Malá plemena psů, Psi
Border teriér utíká na zelené trávě

Obdivovatelé pozitivního a hbitého Border teriéra si váží reputace svého plemene jako drsného pracovního teriéra bez ozdůbek.

Tito odvážní, šťastní a láskyplní psi jsou oblíbenými domácími mazlíčky ve městě i na venkově. Vynikají svou drsnou, ale příjemnou hnědo-černou srstí.

Border teriéři mají stále silný lovecký instinkt a tendenci k hrabání. Stejně tak mají vysokou energii, která jim umožňuje držet krok s jejich majiteli. Tyto vlastnosti se mohou pro některé lidi stát přitěžujícími — pro ostatní jsou však Border teriéři skvělí společníci, kteří si pilně hrají a navíc vás naprosto zbožňují.

Dokáží se přizpůsobit životu v bytě, pokud mají dostatek pohybu. Dopřejte tomuto štěněti spoustu fyzické aktivity a budete mít věrného a láskyplného kamaráda na celý život.

🔽Níže najdete vše o Border teriéřích!🔽

Fotky Border teriéra

26 vlastností Border teriéra

Přizpůsobení do bytu⭐⭐⭐⭐
Vhodnost pro začátečníky⭐⭐⭐
Úroveň citlivosti⭐⭐⭐
Schopnost být o samotě
Snášení zimy⭐⭐⭐⭐
Snášení horka⭐⭐⭐
Láskyplnost k rodině⭐⭐⭐⭐⭐
Vhodnost k dětem⭐⭐⭐⭐
Přátelskost ke psům⭐⭐
Přátelskost k cizincům⭐⭐⭐⭐⭐
Úroveň línání⭐⭐⭐
Úroveň slintání
Snadná péče⭐⭐
Obecné zdraví⭐⭐⭐⭐
Možnost nadváhy⭐⭐⭐⭐⭐
Velikost⭐⭐
Snadná trénovatelnost⭐⭐⭐
Inteligence⭐⭐⭐⭐⭐
Náchylnost ke kousání⭐⭐⭐⭐⭐
Lovecký instinkt⭐⭐⭐⭐⭐
Štěkání a vytí
Toulavost⭐⭐⭐⭐
Úroveň energie⭐⭐⭐⭐
Intenzita⭐⭐⭐⭐
Potřeba pohybu⭐⭐⭐⭐⭐
Hravost⭐⭐⭐⭐⭐

Shrnutí Border teriéra

Buďte si naprosto jisti, že si tento malý sympaťák uloví celé vaše srdce. Ačkoli je Border teriér šedá myška mezi teriéry, jeho přírodní krása má rozhodně svoje kouzlo. Vzhled tohoto pejska koneckonců koresponduje s prostředím, ve kterém nejraději pohybuje – tedy venku v přírodě. Pro venkovní dovádění je jeho takřka bezúdržbový kožich skvěle přizpůsoben, takže ho při řádění nezastaví bláto, potok, ani nepřízeň počasí.

Border teriéři jsou vhodní i k dětem, či jiným pejskům, se kterými obvykle vychází dobře. Problém ale může nastat při setkání s drobnějšími zvířaty, která mohou v očích těchto hbitých teriérů představovat kořist. 

Základní informace

Skupina plemeneTeriér
Velikost30 – 37 cm
Váha6 – 10 kg
Délka života12 – 15 let

Kde pořídit Border teriéra? 

Vše jste zvážili a jste přesvědčeni o tom, že budete pro Border teriéra dobrým páníčkem? Nuže dobrá! Níže přikládáme seznam oblíbených chovatelských stanic v Česku a na Slovensku, jež se zabývají chovem tohoto plemena a pravidelně mívají štěňata Border teriéra na prodej.

Chovatelské stanice v ČR:

Chovatelské stanice  na Slovensku:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *