Dalmatin

Publikováno V rubrikách Plemena psů, Psi, Středně velká plemena psů
Černobílá fotka ležícího Dalmatina

Důstojný Dalmatin je velmi krásné a známé plemeno psa, zejména díky jeho skvrnité, černobílé srsti a jedinečnému popisu práce.

Během své dlouhé historie tito „kočovní psi” doprovázeli šlechtice, cestovatele a cirkusové umělce.

Dalmatini jsou stejně okouzlující v životě jako ve známém filmu 101 dalmatinů, i když snadno přejdou v potrhlého nezbedu. Milují být součástí všeho, co právě dělá jejich rodina. To znamená, že mají vysokou úroveň energie a potřebují spoustu pohybu.

Pokud hledáte partnera na běhání nebo psího společníka, který vás bude bezpodmínečně milovat, tak je Dalmatin pro vás tím pravým plemenem.

Fotky Dalmatina

26 vlastností Dalmatina

Přizpůsobení do bytu⭐⭐
Vhodnost pro začátečníky⭐⭐⭐
Úroveň citlivosti⭐⭐⭐⭐
Schopnost být o samotě⭐⭐⭐
Snášení zimy⭐⭐⭐
Snášení horka⭐⭐⭐⭐
Láskyplnost k rodině⭐⭐⭐⭐⭐
Vhodnost k dětem⭐⭐⭐⭐
Přátelskost ke psům⭐⭐⭐⭐
Přátelskost k cizincům⭐⭐⭐
Úroveň línání⭐⭐⭐⭐⭐
Úroveň slintání
Snadná péče⭐⭐⭐⭐⭐
Obecné zdraví⭐⭐⭐⭐
Možnost nadváhy⭐⭐⭐⭐
Velikost⭐⭐⭐
Snadná trénovatelnost⭐⭐⭐⭐
Inteligence⭐⭐⭐⭐
Náchylnost ke kousání⭐⭐
Lovecký instinkt⭐⭐
Štěkání a vytí⭐⭐
Toulavost⭐⭐⭐⭐
Úroveň energie⭐⭐⭐⭐⭐
Intenzita⭐⭐⭐⭐
Potřeba pohybu⭐⭐⭐⭐⭐
Hravost⭐⭐⭐⭐

Shrnutí Dalmatina

Dalmatin je nejen filmová psí ikona, je to také veselý, akční a přátelský pes. Který má dodnes všestranné využití. Má skvělý čich, myslí mu to a nadchne se pro jakoukoli aktivitu, kterou si na něj vymyslíte. Navíc je to plemeno od přírody čistotné a i přes svou velikost se hodí spíše do bytu než na zahradu. 

Základní informace

Skupina plemeneSpolečenský pes
Velikost54 – 61 cm
Váha24 – 32 kg
Délka života12 – 14 let

Kde pořídit Dalmatina?

Vše jste zvážili a jste přesvědčeni o tom, že budete pro Dalmatina dobrým páníčkem? Nuže dobrá! Níže přikládáme seznam oblíbených chovatelských stanic v Česku a na Slovensku, jež se zabývají chovem tohoto plemena a pravidelně mívají štěňata Dalmatina na prodej.

Chovné stanice v Česku

Popis Dalmatina

Dalmatin je díky svému královskému vzhledu a jedinečným skvrnám pravděpodobně jedním z nejuznávanějších plemen na světě. Mnoho lidí přitahuje jeho švihácký vzhled, ale rozhodně není pro každého. Dalmatini sice milují být se svými lidmi při jakékoli činnosti, která se během dne vyskytne, a mohou být skvělými společníky, ale jejich vysoká hladina energie může být pro život vyčerpávající.

Pokud uvažujete o pořízení Dalmatina, uvědomte si, že toto plemeno je nejen velmi aktivní, ale také vysoce inteligentní. V raném věku potřebují důsledný a kreativní výcvik, jinak si začnou dělat co se jim zlíbí.

Zároveň jsou však citliví a špatně reagují na tvrdý přístup. Pokud chcete mít dobře vycvičeného psa, musíte k výcviku přistupovat pozitivně a za správné chování ho odměňovat.

Dalmatini mají ve světě psů jedinečnou močovou soustavu a mají kvůli tomu několik zvláštních požadavků. Zejména jejich strava by měla být vždy přiměřená a doporučujeme vše jednat s místním veterinářem.

S Dalmatinem se můžete účastnit mnoha psích sportů a aktivit. Při správném tréninku si povede dobře i v soutěžích poslušnosti. Je také výborným závodníkem v agility, protože je pro tento sport, jako jeden z atletických psů, jako dělaný.

Dalmatini jsou skvělými společníky při pěší turistice a delších výpravách. Sporty jako je flyball a frisbee jsou pro Dalmatina vynikající zábavou.

Ať už se váš Dalmatinem stane čímkoliv — vaším nejlepším přítelem, aktivním rodinným společníkem nebo zkušeným závodníkem — buďte si jisti, že při správné kombinaci cvičení, disciplíny a lásky bude skvělým přírůstkem do vaší rodiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *