Francouzský buldoček

Publikováno V rubrikách Plemena psů, Malá plemena psů, Psi
Francouzský buldoček se radostně drží basketbalového míče

Jedinečný Francouzský buldoček s velkýma „netopýříma“ ušima je jedním z nejoblíbenějších malých plemen psů na světě, zejména mezi obyvateli měst.

Toto psí plemeno je hravé, ostražité, přizpůsobivé a naprosto neodolatelné.

Francouzský buldoček má za sebou dlouhou historii jako společenský pes. Byl vychován v Anglii jako miniaturní Anglický buldok a doprovázel anglické krajkáře do Francie, kde získal svůj název společně s přezdívkou „Frenchie”.

Kromě toho, že byli skvělými psími společníky, kdysi sloužili jako lovci krys. Dnes se jejich práce však zaměřuje na to, aby byli báječnými členy rodiny, kteří se rádi předvádí. Obyvatelé bytů a začínající majitelé domácích mazlíčků budou toto plemeno prostě milovat.

🔽Níže naleznete více vlastností a zajímavostí o Francouzském buldočku.🔽

Fotky Francouzského buldočka

26 vlastností Buldočka

Přizpůsobení do bytu⭐⭐⭐⭐⭐
Vhodnost pro začátečníky⭐⭐⭐⭐⭐
Úroveň citlivosti⭐⭐⭐
Schopnost být o samotě
Snášení zimy⭐⭐
Snášení horka
Láskyplnost k rodině⭐⭐⭐⭐⭐
Vhodnost k dětem⭐⭐⭐⭐
Přátelskost ke psům⭐⭐⭐⭐
Přátelskost k cizincům⭐⭐⭐⭐
Úroveň línání⭐⭐⭐
Úroveň slintání
Snadná péče⭐⭐⭐⭐⭐
Obecné zdraví⭐⭐
Možnost nadváhy⭐⭐⭐⭐
Velikost⭐⭐
Snadná trénovatelnost⭐⭐⭐⭐
Inteligence⭐⭐⭐
Náchylnost ke kousání⭐⭐⭐
Lovecký instinkt⭐⭐
Štěkání a vytí⭐⭐⭐
Toulavost⭐⭐
Úroveň energie⭐⭐⭐
Intenzita⭐⭐⭐⭐
Potřeba pohybu⭐⭐
Hravost⭐⭐⭐⭐⭐

Shrnutí Francouzského buldočka

Francouzský buldoček je ideální pro majitele, kteří si chtějí pořídit veselého malého společníka do menšího bytu. Je skvělým psem pro méně aktivní lidi. Buldoček je chytrý, i když může být občas tvrdohlavý. Hodí se i pro méně zkušené chovatele, ale nesmí zanedbat výcvik a výchovu, aby nedošlo k tomu, že psa rozmazlí. To totiž může kvůli jeho lehce svéhlavé povaze znamenat problém.

Základní informace

Skupina plemeneSpolečenský pes
Velikost27 – 30 cm
Váha7 – 12 kg
Délka života11 – 14 let

Popis Francouzského buldočka

Francouzský buldoček s netopýříma ušima je mimořádně krásné a zcela jedinečné psí plemeno. Esteticky jsou ostatní plemena nepopiratelně okouzlující a okázalejší. Avšak přitažlivost, kterou mnozí shledávají u Francouzského buldočka, jsou vlastnosti, díky nimž je toto plemeno jedním z nejlepších společenských psů v dnešním světě.

Francouzský buldoček je malý, ale zdatný s mohutným svalnatým tělem. Jeho krátká, snadno upravitelná srst doprovází jeho pohodovou osobnost. Buldoček si rád hraje, nejraději ale tráví své dny odpočinkem na pohodlné pohovce.

Láska k dovádění a uvolněný přístup se přenáší do jejich výcviku. Francouzští buldočci jsou inteligentní a jejich trénink je snadný, pokud jej uděláte hravým a zábavným. Jsou volnomyšlenkáři a nejsou ideálním plemenem pro soutěžení v poslušnosti nebo hbitosti. Tento svobodomyslný přístup může vést k tvrdohlavé povaze, ale netrapte se, pokud vás zrovna neposlouchají.

Buldočci jsou milující společníci, kterým se daří v lidském prostředí. Pokud chcete venkovního psa, který může zůstat delší dobu o samotě, pak není Francouzský buldoček pro vás ta správná volba. Jedná se o psa, který si užívá hojné lásky od svých majitelů, stejně jako miluje stejné zacházení na oplátku. Obecně vychází skvěle se všemi lidmi, včetně dětí. Mohou však být teritoriální, zejména v přítomnosti jiných psů. Socializace je pro toto plemeno nutností, ale díky jejich milé společnosti je to velmi příjemný úkol.

Francouzský buldoček má vtipnou, ale zároveň zlomyslnou povahu, takže je důležité, aby žil s někým, kdo je důsledný a trpělivý se vším všudy.

Francouzští buldočci jsou vynikajícími hlídacími psy a upozorní své lidi na blížící se cizince — nicméně neštěkají jen tak bezdůvodně. Bezmezně se snaží ochraňovat svůj domov a rodinu.

https://youtu.be/anr4Q60UpXY

Buldočci nepotřebují mnoho místa a velmi dobře se jim daří v bytech nebo malých obydlích. Pár 15-minutových procházek by mělo stačit denním potřebám pohybu. Udržujte buldočka v chladném a pohodlném prostředí — je citlivý na vyčerpání z tepla a potřebuje proto klimatizované prostředí. Není to pes, který by mohl zůstat delší dobu venku v horkém počasí.

Francouzsští buldočci jsou úžasní společníci s jemnou povahou. Pokud pracujete z domu, buldočci vám rádi leží celý den u nohou nebo vás sledují z místnosti do místnosti. Oblíbenci tohoto plemene je popisují jako potrhlé uličníky a nedokáží si bez nich představit život. Jsou neustále přitomní a budou vás milovat se vší silou v jejich malinkých tělech, která ukazuje obrovskou krásu uvnitř.

10 rad pro výchovu Francouzského buldočka

 • Francouzští buldočci nepotřebují spoustu cvičení, ale vyžadují každodenní procházky, aby si udrželi zdravou váhu.
 • Buldočci jsou citliví na teplo a je třeba je v horkých dnech hlídat, aby se nepřehřáli.
 • Jsou snadno trénovatelní, ale čas od času dost tvrdohlaví. Při výcviku tohoto plemene buďte důslední a trpěliví.
 • Pokud si ceníte čistoty, Francouzský buldoček nemusí pro vás být tím pravým psím plemenem, protože je náchylný k slintání, nadýmání a určité úrovní línání.
 • Buldočci jsou klidné plemeno, které málokdy štěká. Avšak vždy existují nějaké výjimky.
 • Francouzský buldoček je výjimečné psí plemeno, které se hodí do bytů.
 • Velmi dobře si vedou s dětmi, i když je vždy důležité dohlížet na vzájemnou interakci.
 • Buldočci jsou skvělí hlídací psi, ale někdy mohou být teritoriální. Rovněž mají rádi, když jsou středem pozornosti, což může vést k problémům s chováním.
 • Jsou to společenští psi a daří se jim, když jsou v kontaktu s lidmi. Není to plemeno, které lze ponechat delší dobu venku osamocené.
 • Chcete-li mít zdravého psa, vyhledávejte zodpovědného chovatele, který vám zaručí zdraví a dobrou povahu vašich psů nebo útulek, pokud se rozhodnete adoptovat.

Původ

Francouzský buldoček pochází z Anglie a byl vytvořen jako miniaturní verze Anglického buldoka ve velikosti hračky. Toto plemeno bylo populární mezi krajkáři ve městě Nottingham a během emigrace do Francie za lepšími příležitostmi si s sebou přirozeně vzali i malé buldočky s přezdívkou „Frenchie”.

Francouzským buldočkům se dařilo ve Francii i v Evropě a jeho jedinečné kouzlo postupně objevovali lidé po celém světě. Dnes buldočci patří mezi jedno z nejoblíbenějších psích plemen na světě, díky jeho jedinečnému vzhledu a milující společenské povaze.

Velikost

Obecně je Francouzský buldoček vysoký asi 27 až 30 cm při kohoutku.

Psi váží 9 až 13 kg, zatímco feny váží méně s 7 až 11 kg.

Povaha

Jedná se o inteligentního a láskyplného psa, který potřebuje strávit spoustu času se svými lidmi. Svobodomyslný Francouzský buldoček miluje dovádění a pilně se věnuje svému výcviku, je-li pozitivní a se spoustou odměn ve formě pamlsků, chvály a hraní.

 • Buldočci jsou milující psí společníci, kterým se daří v lidském prostředí.
 • Rádi potěší své majitele a milují stejný přístup na oplátku.
 • Obecně se všemi skvěle vychází, včetně dětí.
 • Socializace je u tohoto plemene nutností, ale díky jejich milé společnosti je to hračka.
 • Francouzští buldočci nepotřebují mnoho péče a skvěle se jim daří v bytech nebo malých obydlích.
 • Lidé, kteří je mají v oblibě je nazývají jako potrhlé uličníky a bez nich by si život ani nedokázali představit.
 • Vždy jsou přítomni a budou vás milovat se vší silou v jejich malém těle, které skrývá láskyplnou povahu.

Zdraví

Ne všichni Francouzští buldočci budou mít některá nebo všechna z těchto onemocnění, ale je důležité o nich vědět, pokud uvažujete o pořízení tohoto plemene.

 • Alergie: Alergie jsou u psů běžným onemocněním a Velšteriér není žádnou výjimkou. Existují tři hlavní typy alergií:potravinové alergie, které se léčí vyloučením určitých potravin z jídelníčku psa; kontaktní alergie, které jsou způsobeny reakcí na typickou látku, jako je podestýlka, tablety proti blechám, psí šampony a další chemikálie; a inhalační alergie, které jsou způsobeny vzdušnými alergeny, jako je pyl, prach a plíseň. Léčba se liší podle příčiny a může zahrnovat dietní omezení, léky nebo změnu prostředí.
 • Dysplazie kyčelního kloubu: Jedná se o dědičnou chorobu, kdy stehenní kost správně nezapadá do kyčelního kloubu. Někteří psi vykazují bolest a kulhají na jedné nebo na obou zadních nohách, zatímco jiní známky nepohodlí neprokazují. Rentgenové vyšetření je nejspolehlivějším způsobem, jak diagnostikovat tento problém. Ať tak či onak, artritida se může u psa projevit s jeho rostoucím věkem. Psi s dysplazií kyčelního kloubu by neměli být dále množeni – pokud si tedy kupujete štěně, požádejte chovatele o důkaz, že jeho rodiče byli testováni na dysplazii kyčelního kloubu a že nemají žádné další problémy.
 • Von Willebrandova choroba: Onemocnění, které se nachází u psů i lidí, jedná se o krevní poruchu, která ovlivňuje proces srážení krve. Postižený pes bude mít příznaky jako krvácení z nosu, krvácení dásní, delší krvácení po chirurgickém zákroku, delší krvácení po porodu nebo příležitostně krev ve stolici. Tato porucha je obvykle diagnostikována ve věku od tří do pěti let a je dosud neléčitelná. Lze ji však zvládnout pomocí léčby, která zahrnuje vypalování nebo šití poranění, transfuzí před operacemi a vyhýbání se určitým lékům.

Pokud si pořizujete nové štěně, vyhledejte dobrého chovatele, který vám zaručí zdraví obou rodičů vašeho štěněte. Zdravotní prohlídky dokazují, že byl pes testován nebo uzdraven z jakýchkoliv konkrétních onemocnění.

Péče

Francouzští buldočci nejsou žádní sportovci a nevyžadují proto spoustu pohybu. Mají poměrně nízkou hladinu energie, i když vždy existují nějaké výjimky. Aby si udrželi zdravou váhu, potřebují každodenní krátkou procházku nebo hraní si na zahradě. Mnoho buldočků si rádo hraje a stráví většinu času oblíbenými činnostmi. Nejsou ale tak vysokoenergetičtí, aby potřebovali velký dvůr nebo dlouhé a namáhavé tréninky. Toto plemeno je náchylné na teplo a nemělo by zůstávat venku za horkých dnů. Omezte procházky a hry na chladné rána a večery.

Při výcviku Francouzského buldočka berte v úvahu, že jsou jednak velmi inteligentní a snaží se vám vyhovět, ale stejně tak jsou občas tvrdohlaví. Uspějete s mnoha metodami výcviku, takže se nevzdávejte, pokud některá nefunguje a vyzkoušejte jinou. Chcete-li vzbudit zájem Francouzského buldočka, pokuste se, aby trénink vypadal jako hra se spoustou zábavy a cen.

Je důležité, abyste své štěně Francouzského buldočka naučili zvyknout si na klec nebo přepravku, i když jim třeba doma plánujete dát plnou svobodu. Bez ohledu na plemeno, štěňata ráda prozkoumávají a lezou, kam by neměly, a žvýkají věci, které by jim mohly ublížit.

Krmení

Doporučená denní dávka: 1 až 1,5 hrnku vysoce kvalitního suchého krmivo pro psy, rozděleného do dvou porcí.

Poznámka: Množství, které váš dospělý pes sní závisí na jeho velikosti, věku, postavě, metabolismu a úrovni aktivity. Psi jsou stejně individuální jako lidé a ne všichni potřebují stejné množství jídla. Je téměř samozřejmé, že vysoce aktivní pes bude potřebovat více potravy než pes gaučový. Kvalita psího krmení, které mu kupujete taktéž dělá velký rozdíl — čím lepší psí žrádlo, tím více bude váš pes šťastný a dobře vyživený.

Barva srsti a Grooming

Srst Francouzského buldočka je krátká, hladká, lesklá a jemná. Kůže je volná a vrásčitá — zejména na hlavě a ramenou, kde má měkkou strukturu.

Srst Francouzského buldočka může mít různé typy barev:

 • světle hnědá
 • krémová
 • odstíny žíhané – srst se skrvnami a pruhy světlých a tmavých znaků
  • černá žíhaná
  • tygrově žíhaná
  • strakatá žíhaná
 • černá nebo černá s přídavkem bílé a pálené
 • játrová (sytě červenohnědá s hnědou pigmentací na čenichu a rtech)
 • světle šedá (ocelová)

Nevěřte chovatelům, kteří říkají, že je některá barva u tohoto plemene vzácná a chtějí po vás proto více peněz.

Francouzští buldočci se poměrně snadno upravují a pro udržování zdravé srsti potřebují jen občasné kartáčování. Je to psí plemeno s nízkou úrovní línání. Začněte s pravidelnou péčí už v mladém věku, aby byla tahle rutina o něco lehčí pro vás oba. Občas kontrolujte výskyt strupů, kožní zranění nebo známky infekce. Měli byste také zkontrolovat uši, oči a zuby, zda neobsahují výtok nebo nezapáchají. Tohle jsou příznaky, které byste měli zkonzultovat s veterinářem.

Pravidelně čistěte uši vlhkým, teplým hadříkem a vatovým tamponem pro otření vnější části uší. Nehty buldočka pravidelně upravujte, abyste zabránili štěpení a roztržení, které může být pro psa bolestivé.

Udržujte psí vrásky na obličeji čisté a suché, abyste zabránili bakteriálním infekcím. Kdykoli svého psa koupete, věnujte čas důkladnému osušení pokožky mezi záhyby. Koupejte svého Francouzského buldočka každý měsíc nebo podle potřeby a používejte vysoce kvalitní psí šampon, abyste udrželi přírodní oleje v jeho pokožce a srsti.

Francouzský buldoček je pes, o kterého je snadné pečovat a se snadným výcvikem a pozitivními zkušenostmi jako štěně budete mít báječné, společné chvíle. Pokud jsou vám některé z aspektů péče nepříjemné, vezměte svého psa k profesionálnímu pečovateli, který rozumí všem potřebám Francouzských buldočků.

Děti a další mazlíčci

Francouzští buldočci vychází dobře se všemi dětmi — včetně batolat. I přesto by neměl žádný pes zůstat sám s malým dítětem bez dozoru. Je zcela rozumné dohlížet na děti a psy a mít jistotu, že se navzájem nepošťuchují.

Když svého buldočka správně socializujete, mohou dobře vycházet i s jinými kočkami nebo psy. Pokud jsou však příliš rozmazlení, mohou na ostatní psy žárlit, zvláště pokud věnujte těmto psům větší pozornost než vlastnímu buldočku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *