Greyhound (Anglický chrt)

Publikováno V rubrikách Plemena psů, Psi, Velká plemena psů
Greyhound stojící z profilu

Díky schopnosti běhat rychlostí vyšší než 70 km za hodinu je Greyhound jedním z nejrychlejších plemen psů na světě. Jejich dlouhé nohy a úzké aerodynamické tělo jsou záměrně stavěné pro závodící kariéru.

Historie plemene sahá až do dob starověkých Egypťanů, Římanů a Řeků, kteří chovali chrty a další podobné psy. Právě Saluki nebo Španělský galgo se kvůli vzájemné podobnosti s Greyhoundem často plete.

🔽Níže naleznete všech 26 vlastností plemene Greyhound.🔽

Fotky Greyhounda

26 vlastností Greyhounda

Přizpůsobení do bytu⭐⭐⭐⭐
Vhodnost pro začátečníky⭐⭐
Úroveň citlivosti⭐⭐⭐⭐⭐
Schopnost být o samotě
Snášení zimy
Snášení horka⭐⭐⭐⭐⭐

Láskyplnost k rodině⭐⭐⭐⭐⭐
Vhodnost k dětem⭐⭐⭐⭐⭐
Přátelskost ke psům⭐⭐⭐⭐
Přátelskost k cizincům⭐⭐⭐⭐⭐
Úroveň línání⭐⭐⭐⭐
Úroveň slintání⭐⭐⭐⭐⭐
Snadná péče⭐⭐⭐⭐⭐
Obecné zdraví⭐⭐⭐⭐
Možnost nadváhy⭐⭐⭐⭐⭐
Velikost⭐⭐⭐⭐
Snadná trénovatelnost⭐⭐⭐⭐⭐
Inteligence⭐⭐⭐⭐⭐
Náchylnost ke kousání⭐⭐⭐⭐
Lovecký instinkt⭐⭐⭐⭐⭐
Štěkání a vytí⭐⭐
Toulavost⭐⭐⭐⭐⭐
Úroveň energie⭐⭐⭐⭐⭐
Intenzita⭐⭐⭐
Potřeba pohybu⭐⭐⭐⭐⭐
Hravost⭐⭐⭐⭐

Shrnutí Greyhounda

Dnes se Greyhoundi účastní mnoha psích sportů, včetně coursingu, obedience soutěží a agility. Kromě jejich půvabnosti a rychlosti je lidé milují i pro svou sladkou a vlídnou povahu. Chovatelé tohoto plemene často tvrdí, že se dělí na dvě rychlosti: sprinter a povaleč. Jsou však velmi citliví na teplo a osamělost. Není to pes, který by mohl zůstat delší dobu bez své rodiny. Dopřejete-li jim lásku, péči a dostatek pohybu, budete odměněni zbožňujícím psím mazlíčkem.

Základní informace

Skupina plemeneLovecký pes
Velikost63,5 – 76 cm
Váha23 – 38 kg
Délka života12 – 15 let

Popis plemene Greyhound

Greyhound je typický chrt s aerodynamickou stavbou těla. Je ztělesněním rychlosti, zejména díky své úzké hlavě, dlouhým nohám a svalnaté zádi. Greyhoundi patří mezi jedny z nejstarších plemen a pravděpodobně pochází až z Egypta. Za své existence se stal oblíbeným psem dvou britských královen, díky nimž se chrtím dostihům začalo přezdívat „sport královen“.

Kromě královských fanoušků je na tomto plemeni mnoho zajímavého. Anglický chrt v sobě spojuje majestátní vzhled s přátelským vztahem k lidem i ostatním psům. Ke své rodině je loajální a láskyplný. Vůči cizím lidem není agresivní, i když vám dá najevo – štěkotem nebo nenápadným vyzdvihnutím malých sklopených uší – že se někdo blíží k vašemu domu.

Greyhoundi mají pověst psů s vysokou hladinou energie, ale ve skutečnosti je jejich nejoblíbenější zábavou spánek. Jsou to sprinteři, nikoliv běžci na dlouhé tratě, takže se spokojí s každodenní procházkou. Aktivní lidé nicméně zjistí, že jsou dobrými partnery při běhání. Greyhoundi se dobře hodí do bytů nebo domů s malými dvorky – potřebují však pevný plot, aby se neproháněli po zvířatech, která by mohli považovat za kořist, jako jsou veverky, králíci nebo sousedovy kočky.

Bez ohledu na jejich silný lovecký pud není pochyb o tom, že se jedná o úžasné plemeno, které si zaslouží mnoho mazlení. Ať už jste si chrta pořídili od známého chovatele, nebo jste ho adoptovali, zjistíte, že toto plemeno budete milovat jako všichni ostatní.

9 RAD A FAKTŮ O GREYHOUNDECH

 • Kvůli své jemné srsti mohou chrti dostat zimnici. Pokud žijete v chladném podnebí, pořiďte psovi teplý kabát, který bude nosit ve sněhu nebo dešti.
 • Greyhound by nikdy neměl zůstat bez vodítka, s výjimkou bezpečně oploceného prostoru.
  Chrti mají silný lovecký instinkt a vyrazí za králíkem nebo veverkou dřív, než si toho všimnete.
 • Pokud svého Greyhounda nesocializujete – vystavení mnoha různým lidem, místům a situacím – může se začít bát a mít problémy s přizpůsobením se změnám v každodenním režimu nebo prostředí. Věnujte socializaci svého psa nebo štěněte dostatek času.
 • Greyhoundi jsou obecně milující plemeno a ke svým lidem se chovají láskyplně. Obvykle se tato přátelskost vztahuje i na cizí lidi. Vyjímky však potvrzují pravidlo.
 • Greyhound je jedním z nejlepších plemen psů pro běhání a má pro to ničivou energii. Greyhoundi jsou obecně učenliví a vyznačují se jako prvotřídní dříči. Naoplátku se jim dobře v bytech a domech s malými dvorky, pokud mají dostatek pohybu.
 • Nasazování psího náhubku je u Greyhoundů běžné. Pokud teprve začínáte s výcvikem a nemáte lepší představu o jejich temperamentu, doporučujeme si jeden pro jistotu pořídit.
 • Greyhoundi línají jenom málo a je snadné pečovat o jejich srst. Díky tomu, že nemají hustou srst, je však jejich kůže náchylná k poškrábání.
 • Ačkoli je štěně Greyhounda rozkošným přírůstkem do vaší rodiny, mnoho dospělých chrtů je možné adoptovat i poté, co jejich dostihové dny skončily. Každý rok je mnoho „vysloužilých“ závodních chrtů opuštěno nebo utraceno, i když jsou stále skvělými rodinnými mazlíčky na spoustu let.
 • Chcete-li získat zdravého psa, nikdy si nekupujte štěně od nezodpovědného chovatele, z množírny nebo z obchodu se zvířaty. Hledejte důvěryhodného chovatele, který své chovné psy testuje, aby se ujistil, že netrpí genetickými chorobami, které by mohli přenést na štěňata, a že mají zdravou povahu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *