Jak vybrat krmivo pro psa + doporučení krmiv (2022)

Publikováno V rubrikách Psi, Psí výživa
Jak správně vybrat krmivo pro psa

🐶 Krmení psa kompletní a vyváženou stravou je jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete pro jeho zdraví udělat. Jak tedy vybrat krmivo pro psa? Pravdou je, že neexistuje „nejzdravější krmivo pro psy“, protože různí psi mají různé nutriční potřeby. Místo toho existuje několik klíčových faktorů, které byste měli při výběru zdravého krmiva pro svého psa zohlednit.

1.) Přizpůsobte krmivo pro psa podle jeho věku

Psi mají v různých fázích života různé nutriční potřeby, takže krmení psa zdravým krmivem sestaveným pro jeho životní etapu je důležitým způsobem, jak zajistit, aby dostával všechny živiny, které potřebuje. Pokud hledáte krmivo pro štěňata, vyberte takové, které obsahuje vysoce kvalitní bílkoviny, které pomáhají podporovat rostoucí svaly, a DHA, důležitou živinu obsaženou v mateřském mléce. A jak váš pes stárne, můžete přejít na recepturu pro psy dospívající nebo později seniory. To psovi napomáhá si udržet zdravou váhu a zároveň podporuje úroveň jeho každodenní aktivity.

2.) Vyberte krmivo specializované pro velikost vašeho psa

Některým psům se lépe daří na krmivu sestaveném speciálně pro jejich velikost. Psi velkých nebo obřích plemen mohou mít prospěch z krmiva pro psy s glukosaminem, který podporuje zdravé klouby, a psi malých plemen se mohou raději pustit do krmiva s malými granulemi.

3.) Přemýšlejte o úrovni aktivity vašeho psa

Pes, který denně trénuje, závodí nebo pracuje, spálí více kalorií než pes, jehož jediným pohybem je občasná procházka. Pokud je váš pes sportovec, může mu prospět krmivo s vysokým obsahem živin určené pro sportovně založené psy. Na druhou stranu, pokud váš pes nemá příliš mnoho pohybu, možná budete chtít zvážit krmivo pro psy určené k regulaci hmotnosti, abyste udrželi jeho ideální tělesnou kondici.

4.) Věnujte pozornost specifickým výživovým potřebám psa

Má váš pes nějaké stravovací preference nebo trpí nějakým onemocněním, například citlivou kůží? Možná budete chtít zvážit krmivo vytvořené pro jeho specifické nutriční potřeby. Cílená výživa může pomoci podpořit stav vašeho psa. Sjednejte si individuální krmivo pro psa s veterinářem nebo klikněte zde a vyberte si krmivo přímo podle vašich potřeb.

Jste připraveni si vybrat krmivo pro psa? Jsme si vědomi, že to není zrovna nejlehčí se rozhodnout, které nakonec teda koupit. Pokud budete potřebovat poradit, tak nám neváhejte napsat dole v komentářích a my rádi pomůžeme. 😊

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.