Může pes jíst chleba? Pravda a mýty o výživě

Publikováno V rubrikách Psi

Chleba je základní potravinou, která je běžně součástí lidské stravy. Nicméně, když jde o krmení našich psů, měli bychom být opatrní, protože některé potraviny, které jsou pro nás bezpečné, nemusí být vhodné pro naše čtyřnohé přátele.

A tak se ptáme: Může pes jíst chleba?

Rychlá odpověď: Malý kousíček chleba psovi pravděpodobně neublíží. Dejte si však pozor na přidané ingredience jako jsou rozinky a ořechy.

Zde najdete podrobně, co pes může a nemůže jíst:

Může Pes JístNemůže Pes Jíst
Vařené maso (bez koření)Čokoláda
Vařená rýže a těstovinyRozinky
Zelenina (mrkev, brokolice)Cibule a česnek
Ovoce (jablko, banán)Avokádo
Vařená vejceOřechy a vlašské ořechy
Přírodní jogurtSladkosti a cukrovinky
Kvalitní psí krmivoHrozny

Pravda o krmení chlebem

Odpověď na tuto otázku závisí na několika faktorech. Samotný neupravený bílý chléb není toxický pro psy, a tak mohou malé množství chleba konzumovat bez vážných problémů. Malý kousíček občas jako pamlskem pravděpodobně neublíží.

Pozor na přísady do chleba

Nicméně, věnujte pozornost přísadám v chlebu. Některé druhy chleba obsahují například rozinky nebo ořechy, které jsou pro psy nebezpečné.

Rozinky mohou způsobit otravu, a proto je důležité vyhýbat se chlebu s těmito složkami.

Nadbytek kalorií

Chleba není výživově bohatým zdrojem pro psy. Mnoho druhů chleba obsahuje tuky a cukry, které by mohly přidávat kalorie do stravy vašeho psa, aniž by dodávaly výživovou hodnotu. Nadbytek kalorií může vést ke zbytečnému přibírání na váze.

Možné nežádoucí efekty

Někteří psi mohou mít citlivý žaludek a zažívací problémy po konzumaci chleba. Nadýmání, průjem nebo žaludeční obtíže mohou být důsledkem stravování potravin, které nejsou běžnou součástí stravy psa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *