Může pes jíst chleba? Pravda a mýty o výživě

Chleba je základní potravinou, která je běžně součástí lidské stravy. Nicméně, když jde o krmení našich psů, měli bychom být opatrní, protože některé potraviny, které jsou pro nás bezpečné, nemusí být vhodné pro naše čtyřnohé…

Publikováno
V rubrikách Psi

Jak správně krmit psa: 8 rad pro zdravou výživu vašeho pejska

Správná výživa je klíčová pro zdraví a pohodu vašeho psa. Kvalitní strava poskytuje energii, živiny a podporuje celkovou vitalitu. Vzhledem k tomu, že potřeby jednotlivých psů se mohou lišit v závislosti na věku, velikosti, aktivitách…

Publikováno
V rubrikách Psi

Mé 4 nejoblíbenější středně velká plemena psů (2023)

1. Labradorský retrívr Labrador je nejen přátelský a inteligentní, ale také velmi oddaný své rodině. Je vhodný pro různé aktivity a je skvělým společníkem pro děti i dospělé. 2. Zlatý retrívr Zlatý retrívr je známý…

Publikováno
V rubrikách Psi

10 nejlepších plemen psů (které si zamilujete)

Psi jsou jedním z nejoblíbenějších domácích zvířat na světě (samozřejmě). Jejich přátelská povaha, oddanost a schopnost být skvělými společníky nás dělají velmi šťastnými. V tomto článku se podíváme na 10 nejoblíbenějších psů, kteří jsou inteligentní,…

Publikováno
V rubrikách Psi

Jak vychovat psa? (7 užitečných rad)

Výchova psa zahrnuje řádnou péči a výcvik, aby z něj vyrostl dobře vycvičený a zdravý pes. Zde je několik tipů, jak správně vychovat psa: Výchova psa vyžaduje trpělivost, čas a odhodlání, ale odměna v podobě…

Publikováno
V rubrikách Psi

Délka venčení psa – jak dlouho by měla procházka trvat?

Každodenní venčení přinášejí všem psům řadu psychických, emocionálních a fyzických výhod. Procházky jsou pro psa duševně stimulující, protože může zkoumat nové pachy, setkávat se s lidmi a psy a jednoduše prozkoumávat vnější svět. Stejně jako…

Publikováno
V rubrikách Psi

Může pes jíst syrové kuřecí maso? (rizika a výhody)

Krmení psa syrovou stravou je trendem z určitého důvodu – mnoho majitelů se snaží svým psům poskytnout přirozenější stravu. Syrové kuřecí maso je jednou ze syrových potravin, které majitelé psů svým mazlíčkům dávají. Tato tepelně…

10 nejoblíbenějších plemen psů na světě (2022)

Milovníci psů, nastražte uši. Připravili jsme si pro vás seznam 10 nejoblíbenějších psů. Labradoři kralují jako jednička už více než čtvrt století. Spousta dalších plemen je však stejně tak oblíbená, ne-li víc. Je pravděpodobné, že znáte někoho, kdo si…

Publikováno
V rubrikách Psi

Jaké ovoce můžou psi jíst?

Už víte, že ovoce je důležité pro udržení vašeho zdraví, ale věděli jste, že je skvělé i pro vašeho psa? Psi sice nepotřebují ovoce, aby byli co nejzdravější, ale přidání čerstvého ovoce do běžné stravy…

Jak na výcvik poslušnosti psa

e připraveni začít s výcvikem svého psa? Správný výcvikový program je základem dobrého chování psů. Často se říká, že neexistují zlí psi, pouze nezvdělaní majitelé.

Psi a arašídové máslo (výživná pochoutka pro psa)

Jestli existuje potravina, po které psi šílí, pak je to arašídové máslo. Není divu, že arašídové máslo je běžnou součástí mnoha oblíbených psích pochoutek – od jeho sladké a zároveň slané chuti a uspokojivé textury…

Sibiřský husky

Sibiřský husky je hustě osrstěný, kompaktní tažný pes střední velikosti. Jeho nádherné vícebarevné oči jen zvyšují atraktivitu tohoto výjimečného plemene. Vyniká velkou vytrvalostí, díky typické práce ve smečkách, které tahaly lehká břemena po rozsáhlých zamrzlých pláních.…

Malý knírač (Miniature Schnauzer)

Malý knírač je nejmenším ze tří plemen kníračů. Obecně se jedná o zdravého, dlouhověkého a málo línajícího psího společníka. Nejvíce vynikají svou společenskou povahou, přenosnou velikostí a sportovním vzhledem.

Pudl

Pudl je impozantní pes za jehož působivými účesy a královským postojem se ukrývá laskavý rodinný pes s dávnou historií a mnoha schopnostmi.

Jorkšírský teriér

Jorkšírský teriér je malé, ale kompaktní psí plemeno, které vyniká svou osobitou povahou — je to hravý a milující společník. Jedná se o jedno z nejoblíbenějších plemen psů na světě.

Shiba Inu

Starobylé japonské plemeno Shiba Inu je malý, ale svalnatý pes. Dnes je čilý a hodný Shiba Inu jedním z nejoblíbenějších společenských psů na světě.

Destruktivní chování psů (kousání a hrabání)

Destruktivní chování psa na záhonku

Přišli jste domů a našli jste své pantofle rozžvýkané na kousky a nebo vaše oblíbené květiny vykopané a roztrhané po celé zahradě?

I když si možná myslíte, že se vám pes mstí za to, že jste ho nechali celý den sami doma. Tyto činy nikdy nedělají ze zášti ani pomsty — destruktivní chování psů není obecně způsob, jakým fungují.

Akita Pit

Akita Pit je smíšené plemeno – kříženec psích plemen Akita a Amerického pitbulteriéra. Inteligentní, opatrující a loajální pes, který zdědil některá z těch nejlepších vlastností obou svých rodičů.

Otterhound (Vydrař)

Velký Otterhound s hustou a kudrnatou srstí byl původně vychován v Anglii k oblíbenému lovu vyder. Je to velmi pracovité plemeno, které se vyznačuje svou výdrží a dobře vyvinutým čichem.

Rhodéský Ridgeback

Rhodéský Ridgeback je krásné psí plemeno, jehož původním posláním byl všestranný lov africké zvěře a chránění svých majitelů. V dnešní době je méně pravděpodobné, že bude lovit lvy nebo další divokou zvěř. Místo toho s vámi bude soutěžit o to, kdo se jako první dostane na pohodlnou pohovku po vyčerpávajícím tréninku.

Anglický mastif

Anglický mastif je jedním z největších psích plemen na světě. Tento obrovský pes se svalnatou postavou má překvapivě jemnou a věrnou povahu. Mastifové jsou velmi něžní společníci a rodinní obránci, což z nich dělá ideálního mazlíčka do domácnosti.

Greyhound (Anglický chrt)

Díky schopnosti běhat rychlostí vyšší než 70 km za hodinu je Greyhound jedním z nejrychlejších plemen na světě. Jejich dlouhé nohy a úzké aerodynamické tělo jsou záměrně stavěné pro závodící kariéru.

Jezevčík

Jezevčík je energické psí plemeno s roztomilým vzhledem a osobností. Tento láskyplný pes malého vzrůstu je všestranným rodinným společníkem a zapáleným hráčem aktivních a zábavných her.

Jack Russell teriér

Jack Russell teriér je aktivní a velmi bystré psí plemeno, které vyniká v celé řadě sportovních soutěží. Díky své typické povaze teriéra je však trpělivá výchova a důsledně vedený výcvik nutností.

Parson Russell teriér

Parson Russell teriér je hravé a odvážné psí plemeno s malým tělem, ale velkou osobností. Tito teriéři na první pohled zaujmou svou velikostí a roztomilým vzhledem.

Anglický foxhound

Anglický foxhound je ztělesněním toho, o co se snažili vážní chovatelé psů: krása, dovednost a rovnováha. Toto psí plemeno se dříve chovalo k lovu lišek na anglickém venkově a má dodnes silný lovecký instinkt.

Americký foxhound

Bezstarostný, milý, laskavý a loajální – to všechno jsou vlastnosti, které popisují způsob života Amerického foxhounda již přes dvě staletí. Jsou to známí lovci lišek, kteří se proslavili svou rychlostí, vytrvalostí a pracovní morálkou.

Irský vlkodav

Klidný, důstojný a laskavý Irský vlkodav je jedním z nejvyšších psích plemen vůbec. Kdysi nebojácní lovci, kteří si v jediném boji poradili s vlky a další zvěří, jsou dnes nejklidnější a nejpříjemnější společníci domácnosti.

Anglický bulteriér

Mezi nejvtipnější a nejšikovnější občany psího světa patří Anglický bulteriér, které je hravý, roztomilý, někdy tvrdohlavý, ale vždy velmi oddaný své rodině.

Dalmatin

Důstojný Dalmatin je velmi krásné a známé psí plemeno, díky jeho skvrnité, černobílé srsti a jedinečnému původnímu popisu práce. Během své dlouhé historie tito „kočovní psi” doprovázeli šlechtice, cestovatele, hasiče a cirkusové umělce.

Americký bezsrstý teriér

Americký bezsrstý teriér je jediné bezsrsté psí plemeno pocházející ze Spojených států. Dnes je toto plemeno známé jako aktivní společenský pes a je obzvláště skvělou volbou pro alergiky.

Anglický kokršpaněl

Milovníci Anglického kokršpaněla často používají k popisu tohoto plemene slovo veselý. Anglický kokršpaněl je středně velké psí plemeno s dlouhýma ušima a šťastnou povahou.

Argentinská doga

Argentinská doga, někdy nazývaná Dogo Argentino je silné, atletické a loajální psí plemeno. Mohou být jak divokými lovci, tak milými ochránci svých lidí.

Saluki

Saluki je jedním z nejstarších psích plemen na světě. Po tisíce let toto štíhlé, ale svalnaté psí plemeno sloužilo jako lovecký pes králů.

Anglický buldok

Laskavý a odvážný, přátelský a důstojný, Anglický buldok je silný, nízko posazený „rváč”, jehož tvář představuje univerzální symbol odvahy a houževnatosti. Tito poslušní, věrní společníci, kteří milují svou rodinu, se dobře přizpůsobují jak městu, tak venkovu.

Francouzský buldoček

Jedinečný Francouzský buldoček s velkýma netopýříma ušima je jedním z nejoblíbenějších malých psích plemen na světě, zejména mezi obyvateli měst. Toto psí plemeno je hravé, ostražité, přizpůsobivé a naprosto neodolatelné.

Australská kelpie

Australská kelpie se původně vychovala jako plemeno s vysokou energií, inteligencí a nezávislostí k tomu, aby celý den hlídala dobytek v horkém australském podnebí bez velké potřeby dozoru. Všechny tyto vlastnosti si zachovávají dodnes.

Basenji

Basenji je africké psí plemeno, které vyniká svou inteligencí lovce a milou tváří. Je to jedinečný a okouzlující mazlíček, kterému se nenadarmo přidělila přezdívka „pes, který neštěká”.