Corgi (Cardigan Welsh Corgi)

Cardigan Welsh Corgi – méně známý Corgi než jeho příbuzný, bezocasý Pembroke Welsh Corgi. I přesto je toto plemeno skvělým rodinným společníkem.

Publikováno

Sibiřský husky

Sibiřský husky je hustě osrstěný, kompaktní tažný pes střední velikosti. Jeho nádherné vícebarevné oči jen zvyšují atraktivitu tohoto výjimečného plemene. Vyniká…

Publikováno

Malý knírač (Miniature Schnauzer)

Malý knírač je nejmenším ze tří plemen kníračů. Obecně se jedná o zdravého, dlouhověkého a málo línajícího psího společníka. Nejvíce vynikají svou společenskou povahou, přenosnou velikostí a sportovním vzhledem.

Publikováno

Shih-Tzu

Shih Tzu vyšlechtili výhradně jako společníka, který je láskyplný, veselý a společenský. Tento domácí pes nemiluje nic jiného než následování svých majitelů z místnosti do místnosti. 

Publikováno

Pudl

Pudl je impozantní pes za jehož působivými účesy a královským postojem se ukrývá laskavý rodinný pes s dávnou historií a mnoha schopnostmi.

Publikováno

Jorkšírský teriér

Jorkšírský teriér je malé, ale kompaktní psí plemeno, které vyniká svou osobitou povahou — je to hravý a milující společník. Jedná se o jedno z nejoblíbenějších plemen psů na světě.

Publikováno

Shiba Inu

Starobylé japonské plemeno Shiba Inu je malý, ale svalnatý pes. Dnes je čilý a hodný Shiba Inu jedním z nejoblíbenějších společenských psů na světě.

Publikováno

Gordon setr

Gordon setr má spoustu lásky, kterou rozdává všude okolo. Nicméně potřebují spoustu cvičení, aby vyběhali svou vysokou energii.

Publikováno

Akita Pit

Akita Pit je smíšené plemeno – kříženec psích plemen Akita a Amerického pitbulteriéra. Inteligentní, opatrující a loajální pes, který zdědil některá z těch nejlepších vlastností obou svých rodičů.

Publikováno

Otterhound (Vydrař)

Velký Otterhound s hustou a kudrnatou srstí byl původně vychován v Anglii k oblíbenému lovu vyder. Je to velmi pracovité plemeno, které se vyznačuje svou výdrží a dobře vyvinutým čichem.

Publikováno

Rhodéský Ridgeback

Rhodéský Ridgeback je krásné psí plemeno, jehož původním posláním byl všestranný lov africké zvěře a chránění svých majitelů. V dnešní době je méně pravděpodobné, že bude lovit lvy nebo další divokou zvěř. Místo toho s vámi bude soutěžit o to, kdo se jako první dostane na pohodlnou pohovku po vyčerpávajícím tréninku.

Publikováno

Anglický mastif

Anglický mastif je jedním z největších psích plemen na světě. Tento obrovský pes se svalnatou postavou má překvapivě jemnou a věrnou povahu. Mastifové jsou velmi něžní společníci a rodinní obránci, což z nich dělá ideálního mazlíčka do domácnosti.

Publikováno

Španělský galgo

Španělský galgo je pes, který je skvělým rodinným mazlíčkem a často má velmi něžnou, klidnou a láskyplnou povahu. Tito menší a hbití psi se chovali pro svou notorickou výdrž při lovu.

Publikováno

Greyhound (Anglický chrt)

Díky schopnosti běhat rychlostí vyšší než 70 km za hodinu je Greyhound jedním z nejrychlejších plemen na světě. Jejich dlouhé nohy a úzké aerodynamické tělo jsou záměrně stavěné pro závodící kariéru.

Publikováno

Jezevčík

Jezevčík je energické psí plemeno s roztomilým vzhledem a osobností. Tento láskyplný pes malého vzrůstu je všestranným rodinným společníkem a zapáleným hráčem aktivních a zábavných her.

Publikováno

Jack Russell teriér

Jack Russell teriér je aktivní a velmi bystré psí plemeno, které vyniká v celé řadě sportovních soutěží. Díky své typické povaze teriéra je však trpělivá výchova a důsledně vedený výcvik nutností.

Publikováno

Parson Russell teriér

Parson Russell teriér je hravé a odvážné psí plemeno s malým tělem, ale velkou osobností. Tito teriéři na první pohled zaujmou svou velikostí a roztomilým vzhledem.

Publikováno

Anglický foxhound

Anglický foxhound je ztělesněním toho, o co se snažili vážní chovatelé psů: krása, dovednost a rovnováha. Toto psí plemeno se dříve chovalo k lovu lišek na anglickém venkově a má dodnes silný lovecký instinkt.

Publikováno

Americký foxhound

Bezstarostný, milý, laskavý a loajální – to všechno jsou vlastnosti, které popisují způsob života Amerického foxhounda již přes dvě staletí. Jsou to známí lovci lišek, kteří se proslavili svou rychlostí, vytrvalostí a pracovní morálkou.

Publikováno

Irský vlkodav

Klidný, důstojný a laskavý Irský vlkodav je jedním z nejvyšších psích plemen vůbec. Kdysi nebojácní lovci, kteří si v jediném boji poradili s vlky a další zvěří, jsou dnes nejklidnější a nejpříjemnější společníci domácnosti.

Publikováno

Anglický bulteriér

Mezi nejvtipnější a nejšikovnější občany psího světa patří Anglický bulteriér, které je hravý, roztomilý, někdy tvrdohlavý, ale vždy velmi oddaný své rodině.

Publikováno

Stafordšírský bulteriér

Svalnatý a agilní Stafordšírský bulteriér si ze své rváčské minulosti zachoval rysy odvahy a houževnatosti.

Publikováno

Dalmatin

Důstojný Dalmatin je velmi krásné a známé psí plemeno, díky jeho skvrnité, černobílé srsti a jedinečnému původnímu popisu práce. Během své dlouhé historie tito „kočovní psi” doprovázeli šlechtice, cestovatele, hasiče a cirkusové umělce.

Publikováno

Afgánský chrt

Afgánský chrt je zosobnění elegance. Toto starodávné psí plemeno má zcela odlišný vzhled od všech ostatních: dlouhá hedvábná srst, exotický výraz v obličeji a hubené tělo.

Publikováno

Aljašský malamut

Aljašský malamut je láskyplný, loajální a hravý pes, který je dobře rozpoznatelný díky jedinečnému vzhledu severského plemene.

Publikováno

Americký bezsrstý teriér

Americký bezsrstý teriér je jediné bezsrsté psí plemeno pocházející ze Spojených států. Dnes je toto plemeno známé jako aktivní společenský pes a je obzvláště skvělou volbou pro alergiky.

Publikováno

Anatolský pastevecký pes

Anatolský pastevecký pes pochází z Turecka, kde se choval jako pastýřský společník a strážce hospodářských zvířat.

Publikováno

Anglický kokršpaněl

Milovníci Anglického kokršpaněla často používají k popisu tohoto plemene slovo veselý. Anglický kokršpaněl je středně velké psí plemeno s dlouhýma ušima a šťastnou povahou.

Publikováno

Appenzellský salašnický pes

Appenzellský salašnický pes vznikl jako všestranné plemeno farmářských psů, které se zabývalo pasením hospodářských zvířat, střežením farmy a tažením v jejich rodném Švýcarsku.

Publikováno

Argentinská doga

Argentinská doga, někdy nazývaná Dogo Argentino je silné, atletické a loajální psí plemeno. Mohou být jak divokými lovci, tak milými ochránci svých lidí.

Publikováno

Bloodhound (Svatohubertský pes)

Stěží byste hledali něžnějšího a láskyplnějšího společníka. Tedy pokud vám nevadí sem a tam pár slin. Bloodhound je vysoce aktivní a inteligentní psí plemeno, s kterým si užijete spoustu zábavy.

Publikováno

Saluki

Saluki je jedním z nejstarších psích plemen na světě. Po tisíce let toto štíhlé, ale svalnaté psí plemeno sloužilo jako lovecký pes králů.

Publikováno

Anglický buldok

Laskavý a odvážný, přátelský a důstojný, Anglický buldok je silný, nízko posazený „rváč”, jehož tvář představuje univerzální symbol odvahy a houževnatosti. Tito poslušní, věrní společníci, kteří milují svou rodinu, se dobře přizpůsobují jak městu, tak venkovu.

Publikováno

Francouzský buldoček

Jedinečný Francouzský buldoček s velkýma netopýříma ušima je jedním z nejoblíbenějších malých psích plemen na světě, zejména mezi obyvateli měst. Toto psí plemeno je hravé, ostražité, přizpůsobivé a naprosto neodolatelné.

Publikováno

Australská kelpie

Australská kelpie se původně vychovala jako plemeno s vysokou energií, inteligencí a nezávislostí k tomu, aby celý den hlídala dobytek v horkém australském podnebí bez velké potřeby dozoru. Všechny tyto vlastnosti si zachovávají dodnes.

Publikováno

Australský honácký pes

Australský honácký pes je extrémně inteligentní, aktivní a robustní psí plemeno, které se vychovalo k pasení dobytka.

Publikováno

Basenji

Basenji je africké psí plemeno, které vyniká svou inteligencí lovce a milou tváří. Je to jedinečný a okouzlující mazlíček, kterému se nenadarmo přidělila přezdívka „pes, který neštěká”.

Publikováno

Baset

Mezi jedny z nejatraktivnějších psích plemen patří Baset, který je velmi oblíbený mezi milovníky psů, zejména díky své roztomilosti a typickém vzhledu.

Publikováno

Bavorský barvář

Bavorský barvář je čistokrevný pes původem z Německa. Jedná se o loajálního, inteligentního a rezervovaného psa, jehož vlastnosti jsou jedny z těch nejlepších každého loveckého plemene.

Publikováno

Belgický ovčák

Psí plemeno Belgický ovčák se původně vychovalo jako pastevecký pes. Dnes také pracují jako policejní, vojenští nebo strážní psi, kteří jsou zároveň velmi milující členové rodiny.

Publikováno

Bernardýn

Původně psí plemeno Bernardýn hlídal areál švýcarské nemocnice Saint Bernard a pomáhalo najít a zachránit ztracené a zraněné cestovatele.

Publikováno

Bernský salašnický pes

Bernský salašnický pes je mimořádně všestranný pracovní pes ze zemědělského prostředí Švýcarska. Vychovali se pro hlídání stád dobytka, tažení vozíků a jsou skvělými hlídacími psy a věrnými společníky.

Publikováno

Bígl

Malý, kompaktní a odolný Bígl je aktivní společník pro děti i dospělé. Štěňata tohoto psího plemene jsou veselí a milující, ale protože jsou původem lovci, mohou být tvrdohlaví a vyžadují trpělivé a tvůrčí tréninkové metody.

Publikováno

Bišonek

Bišonek je veselé, malé psí plemeno s láskou k uličnictví a spoustou vřelosti k rozdávání. Se svýma černýma očima a načechraným bílým kabátem vypadá Bišonek téměř jako dětská hračka.

Publikováno

Boerboel (Búrský buldok)

Na první pohled si možná říkáte, že tak velký a zastrašující pes jako je Boerboel by byl vynikajícím hlídacím psem — a měli byste pravdu.

Publikováno

Boloňský psík

Boloňský psík je věrné společenské psí plemeno, které miluje být po boku své rodiny. Pocházející z Itálie a vynikají svou načechranou čistě bílou srstí.

Publikováno

Bordeauxská doga

Bordeauxská doga je nejstarší francouzské psí plemeno, které vzniklo ještě dříve než se Francie stala Francií.

Publikováno