Sibiřský husky

Sibiřský husky je hustě osrstěný, kompaktní tažný pes střední velikosti. Jeho nádherné vícebarevné oči jen zvyšují atraktivitu tohoto výjimečného plemene. Vyniká…

Publikováno

Gordon setr

Gordon setr má spoustu lásky, kterou rozdává všude okolo. Nicméně potřebují spoustu cvičení, aby vyběhali svou vysokou energii.

Publikováno

Akita Pit

Akita Pit je smíšené plemeno – kříženec psích plemen Akita a Amerického pitbulteriéra. Inteligentní, opatrující a loajální pes, který zdědil některá z těch nejlepších vlastností obou svých rodičů.

Publikováno

Španělský galgo

Španělský galgo je pes, který je skvělým rodinným mazlíčkem a často má velmi něžnou, klidnou a láskyplnou povahu. Tito menší a hbití psi se chovali pro svou notorickou výdrž při lovu.

Publikováno

Jack Russell teriér

Jack Russell teriér je aktivní a velmi bystré psí plemeno, které vyniká v celé řadě sportovních soutěží. Díky své typické povaze teriéra je však trpělivá výchova a důsledně vedený výcvik nutností.

Publikováno

Anglický foxhound

Anglický foxhound je ztělesněním toho, o co se snažili vážní chovatelé psů: krása, dovednost a rovnováha. Toto psí plemeno se dříve chovalo k lovu lišek na anglickém venkově a má dodnes silný lovecký instinkt.

Publikováno

Americký foxhound

Bezstarostný, milý, laskavý a loajální – to všechno jsou vlastnosti, které popisují způsob života Amerického foxhounda již přes dvě staletí. Jsou to známí lovci lišek, kteří se proslavili svou rychlostí, vytrvalostí a pracovní morálkou.

Publikováno

Dalmatin

Důstojný Dalmatin je velmi krásné a známé psí plemeno, díky jeho skvrnité, černobílé srsti a jedinečnému původnímu popisu práce. Během své dlouhé historie tito „kočovní psi” doprovázeli šlechtice, cestovatele, hasiče a cirkusové umělce.

Publikováno

Appenzellský salašnický pes

Appenzellský salašnický pes vznikl jako všestranné plemeno farmářských psů, které se zabývalo pasením hospodářských zvířat, střežením farmy a tažením v jejich rodném Švýcarsku.

Publikováno

Australská kelpie

Australská kelpie se původně vychovala jako plemeno s vysokou energií, inteligencí a nezávislostí k tomu, aby celý den hlídala dobytek v horkém australském podnebí bez velké potřeby dozoru. Všechny tyto vlastnosti si zachovávají dodnes.

Publikováno

Australský honácký pes

Australský honácký pes je extrémně inteligentní, aktivní a robustní psí plemeno, které se vychovalo k pasení dobytka.

Publikováno

Baset

Mezi jedny z nejatraktivnějších psích plemen patří Baset, který je velmi oblíbený mezi milovníky psů, zejména díky své roztomilosti a typickém vzhledu.

Publikováno

Bavorský barvář

Bavorský barvář je čistokrevný pes původem z Německa. Jedná se o loajálního, inteligentního a rezervovaného psa, jehož vlastnosti jsou jedny z těch nejlepších každého loveckého plemene.

Publikováno

Americký pitbulteriér

Americký pitbulteriér je společníkem a rodinným plemenem. Z původních bojových psů se však vyvinuli všestranní pracovití psi.

Publikováno

Xoloitzcuintle

Xoloitzcuintle — někdy také přezdívaný Mexický naháč nebo zkráceně Xolo („Šo-lo”) — je pes s neobvyklým vzhledem a štíhlou a atletickou postavou. Jeho nejdůležitějším posláním je už od pradávna být tím nejlepším psím společníkem.

Publikováno

Irský teriér

Opovážlivý Irský teriér ze Smaragdového ostrova, je smělý, temperamentní a odvážný teriér střední velikosti.

Publikováno

Americký stafordšírský teriér

Americký stafordšírský teriér je svalnaté psí plemeno, které je známé pro svou sílu. Zůstává však stále milujícím a láskyplným členem jakékoliv domácnosti.

Publikováno

Rotvajler

Rotvajler je láskyplný kamarád a zároveň oblíbený rodinný opatrovník, který pozoruje vnější svět se sebejistou rezervou.

Publikováno

Vipet

Vipet má láskyplnou a jemnou duši, s kterou se vám vždy zvedne nálada. Dnes soutěží toto psí plemeno v mnoha psích sportech včetně agility, flyballu, coursingu, rally a poslušnosti.

Publikováno

Border kolie

Psí plemeno Border kolie vycvičili pro hlídání pasoucích se ovcí v kopcovitém pohraničí mezi Skotskem a Anglií. Jsou známé svým „přísným” pohledem, kterým dohlíží na své stádo.

Publikováno

Erdelteriér

Erdelteriér je největším plemen ze všech teriérů a je také známý jako „Král Teriérů”. Psí plemeno původně pochází z Anglie z údolí řeky Aire v Yorkshire a byl vychován k chytání vyder a potkanů v oblasti mezi řekami Aire a Wharfe. Schopný sportovní pes se stal ideálním pracovníkem, který se nejvíce prokázal během první světové války.

Publikováno