Pudl

Pudl je impozantní pes za jehož působivými účesy a královským postojem se ukrývá laskavý rodinný pes s dávnou historií a mnoha schopnostmi.

Publikováno

Otterhound (Vydrař)

Velký Otterhound s hustou a kudrnatou srstí byl původně vychován v Anglii k oblíbenému lovu vyder. Je to velmi pracovité plemeno, které se vyznačuje svou výdrží a dobře vyvinutým čichem.

Publikováno

Rhodéský Ridgeback

Rhodéský Ridgeback je krásné psí plemeno, jehož původním posláním byl všestranný lov africké zvěře a chránění svých majitelů. V dnešní době je méně pravděpodobné, že bude lovit lvy nebo další divokou zvěř. Místo toho s vámi bude soutěžit o to, kdo se jako první dostane na pohodlnou pohovku po vyčerpávajícím tréninku.

Publikováno

Anglický mastif

Anglický mastif je jedním z největších psích plemen na světě. Tento obrovský pes se svalnatou postavou má překvapivě jemnou a věrnou povahu. Mastifové jsou velmi něžní společníci a rodinní obránci, což z nich dělá ideálního mazlíčka do domácnosti.

Publikováno

Greyhound (Anglický chrt)

Díky schopnosti běhat rychlostí vyšší než 70 km za hodinu je Greyhound jedním z nejrychlejších plemen na světě. Jejich dlouhé nohy a úzké aerodynamické tělo jsou záměrně stavěné pro závodící kariéru.

Publikováno

Irský vlkodav

Klidný, důstojný a laskavý Irský vlkodav je jedním z nejvyšších psích plemen vůbec. Kdysi nebojácní lovci, kteří si v jediném boji poradili s vlky a další zvěří, jsou dnes nejklidnější a nejpříjemnější společníci domácnosti.

Publikováno

Afgánský chrt

Afgánský chrt je zosobnění elegance. Toto starodávné psí plemeno má zcela odlišný vzhled od všech ostatních: dlouhá hedvábná srst, exotický výraz v obličeji a hubené tělo.

Publikováno

Aljašský malamut

Aljašský malamut je láskyplný, loajální a hravý pes, který je dobře rozpoznatelný díky jedinečnému vzhledu severského plemene.

Publikováno

Anatolský pastevecký pes

Anatolský pastevecký pes pochází z Turecka, kde se choval jako pastýřský společník a strážce hospodářských zvířat.

Publikováno

Argentinská doga

Argentinská doga, někdy nazývaná Dogo Argentino je silné, atletické a loajální psí plemeno. Mohou být jak divokými lovci, tak milými ochránci svých lidí.

Publikováno

Bloodhound (Svatohubertský pes)

Stěží byste hledali něžnějšího a láskyplnějšího společníka. Tedy pokud vám nevadí sem a tam pár slin. Bloodhound je vysoce aktivní a inteligentní psí plemeno, s kterým si užijete spoustu zábavy.

Publikováno

Saluki

Saluki je jedním z nejstarších psích plemen na světě. Po tisíce let toto štíhlé, ale svalnaté psí plemeno sloužilo jako lovecký pes králů.

Publikováno

Belgický ovčák

Psí plemeno Belgický ovčák se původně vychovalo jako pastevecký pes. Dnes také pracují jako policejní, vojenští nebo strážní psi, kteří jsou zároveň velmi milující členové rodiny.

Publikováno

Bernardýn

Původně psí plemeno Bernardýn hlídal areál švýcarské nemocnice Saint Bernard a pomáhalo najít a zachránit ztracené a zraněné cestovatele.

Publikováno

Bernský salašnický pes

Bernský salašnický pes je mimořádně všestranný pracovní pes ze zemědělského prostředí Švýcarska. Vychovali se pro hlídání stád dobytka, tažení vozíků a jsou skvělými hlídacími psy a věrnými společníky.

Publikováno

Boerboel (Búrský buldok)

Na první pohled si možná říkáte, že tak velký a zastrašující pes jako je Boerboel by byl vynikajícím hlídacím psem — a měli byste pravdu.

Publikováno

Bordeauxská doga

Bordeauxská doga je nejstarší francouzské psí plemeno, které vzniklo ještě dříve než se Francie stala Francií.

Publikováno

Briard

Věrný ke svým francouzským kořenům mohou být Briardi rezervovaní vůči cizím lidem, ale vždy jsou laskaví a milující ke všem členům své rodinné smečky.

Publikováno

Bulmastif

Bulmastif je odvážné, klidné a spolehlivé plemeno se skvěle hodí do rodin s dětmi. Je to pevný ochránce a hlídač, ale i milý a hravý kamarád.

Publikováno

Brazilská fila

Brazilská fila byla před staletími vychována v Brazílii jako velký lovecký a pracovní pes. Toto velké psí plemeno se může zdát zastrašující, ale i přesto existuje důvod, proč v Brazílii koluje rčení „věrný jako fila”.

Publikováno

Dobrman

Dobrmani jsou to velmi energičtí a chytří psi, kteří dobře fungují při policejní a vojenské práci, psích sportech nebo jako rodinní strážci a společníci.

Publikováno

Německý ovčák

Německý ovčák je inteligentní, schopný a pracovitý pes, jehož oddanost a odvaha je nepřekonatelná. Navíc je neuvěřitelně všestranný ve všech ohledech.

Publikováno

Německá doga

Německá doga vyniká svou velikostí a je jedním z největších psích plemen vůbec. Jedná se o krásného, inteligentního a věrného psa s vřelou povahou. Milují společnost rodiny a charakterizují se svou radostnou náladou.

Publikováno