Sibiřský husky

Publikováno V rubrikách Plemena psů, Středně velká plemena psů
Sibiřský husky s černobílou srstí v zimním prostředí

Sibiřský husky je hustě osrstěný, kompaktní tažný pes střední velikosti. Jeho nádherné vícebarevné oči jen zvyšují atraktivitu tohoto výjimečného plemene.

Vyniká velkou vytrvalostí, díky typické práce ve smečkách, které tahaly lehká břemena po rozsáhlých zamrzlých pláních. Husky je pes přátelský, hbitý a důstojný.

Je snadné pochopit, proč mnohé přitahuje vzhled Sibiřského huskyho. Ale pozor! Jedná se o atletické a inteligentní plemeno, které může být výzvou pro začínající majitele. Často se chová rezervovaně a při procházkách je třeba dbát zvýšené pozornosti.

Poskytnout Huskymu dostatek pohybu může být těžší než vypadá — s aktivním přístupem se však omezí nuda a nežádoucí chování, jako je hrabání a utíkání.

🔽Celý seznam 26 vlastností o Huskym naleznete níže!🔽

Galerie fotek Huskyho

26 vlastností Huskyho

Přizpůsobení do bytu⭐⭐
Vhodnost pro začátečníky
Úroveň citlivosti⭐⭐⭐⭐
Schopnost být o samotě
Snášení zimy⭐⭐⭐⭐⭐
Snášení horka⭐⭐⭐

Láskyplnost k rodině⭐⭐⭐⭐⭐
Vhodnost k dětem⭐⭐⭐⭐⭐
Přátelskost ke psům⭐⭐⭐⭐⭐
Přátelskost k cizincům⭐⭐⭐⭐⭐
Úroveň línání⭐⭐⭐⭐
Úroveň slintání⭐⭐⭐
Snadná péče⭐⭐
Obecné zdraví⭐⭐⭐⭐
Možnost nadváhy⭐⭐
Velikost⭐⭐⭐
Snadná trénovatelnost⭐⭐
Inteligence⭐⭐⭐
Náchylnost ke kousání⭐⭐⭐⭐
Lovecký instinkt⭐⭐⭐
Štěkání a vytí⭐⭐⭐⭐⭐
Toulavost⭐⭐⭐⭐⭐
Úroveň energie⭐⭐⭐⭐⭐
Intenzita⭐⭐⭐
Potřeba pohybu⭐⭐⭐⭐⭐
Hravost⭐⭐⭐⭐⭐
https://youtu.be/KJkRYSUF2Xs

Shrnutí Sibiřského Huskyho

Husky je nezávislý, upřímný a oddaný pes, který uchvátil svým vzhledem spoustu lidí. Je to plemeno, které miluje svoji rodinu a nemá problém ani s jinými psy a dalšími zvířaty. Dokáže být ale dost tvrdohlavý a jeho výcvik vyžaduje trpělivost, důslednost a notnou dávku představivosti. Vymyslet způsob, jak v huskym vzbudit zájem, může někdy být oříšek. Není nejvhodnější volbou pro začátečníky a ani pro pracovně vytížené lidi. Jen těžko byste totiž hledali psa s větším množstvím energie, která je snad nevyčerpatelná.

Základní informace

Skupina plemenePracovní pes
Velikost50 – 60 cm
Váha16 – 32 kg
Délka života11 – 13 let

8 tipů a faktů o Sibiřském Huskym

  • Husky líná v závislosti na podnebí. Průměrně se však své srsti zcela zbavuje dvakrát až třikrát ročně. Období línání probíhá zhruba 3 týdny.
  • Obecně se Husky nedoporučuje pro bydlení v bytě. Výjimkou může být raná socializace v bytě, perfektní výcvik a spousta pohybu.
  • Sibiřský husky je známý pro své pronásledování všeho, co se hýbe. Vždy choďte na procházky s vodítkem a dohlížejte na vašeho psího mazlíčka.
  • Husky má sklony k destruktivnímu chování, jak uvnitř, tak venku. Nejlepší je vyhranit určité místo na vašem dvorku, kde se může svobodně vydovádět.
  • Ačkoli rádi vyjí, štěkají jen zřídka. Nejedná se o hrozivého hlídacího psa, spíše milého pejska k pohlazení.
  • Husky potřebuje důsledného majitele, který si ve své domácnosti udrží řád. Vyžaduje výcvik poslušnosti od útlého věku a občas se může chovat velmi tvrdohlavě.
  • Husky je velmi zvědavý, láskyplný a dobromyslný. Obecně se proto hodí k dětem a rodině.
  • Díky svému sibiřskému původu Husky nepotřebuje spoustu krmiva každý den. Zeptejte se vašeho chovatele, jaká je nejlepší denní porce, a řiďte se jeho radami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *