10 zábavných a jednoduchých triků pro psy

Publikováno V rubrikách Psi, Psí výcvik

Když většina lidí myslí na výcvik psů , myslí na základní výcvikové povely pro psy – sedni, sedni, pojď, zůstaň. I když jsou tyto věci důležité, nepodceňujte výhody výcviku psa, aby dělal triky.

Snadné psí triky

Psí triky jsou skvělým způsobem, jak svému psovi nabídnout určitou duševní stimulaci, a mnohé z nich staví na základních povelech. Navíc je to velká zábava trénovat se psem pár skvělých psích triků, které můžete předvést přátelům!

  1. Pusu!

Štěněcí láska Výcvik psa k líbání je jedním z nejjednodušších triků. I když ne každý má rád oblizování, tento psí trik se k dětem obvykle velmi dobře hodí. Když si na tvář dáte malý pamlsek a přidáte povel, brzy budete moci od svého psa získat veškerou náklonnost, kterou chcete na požádání! Další výhodou učení vašeho psa dávat pusu na znamení je, že vám může pomoci zabránit nechtěnému olizování cizích lidí.

  1. Štěkání

Španělský pes štěká Výcvik psa štěkat je zábava a pomáhá vyřešit běžný problém s chováním. Mnoho trenérů psů doporučuje používat povely ‚mluv‘ a ‚ticho‘ k ukončení nadměrného štěkání. Zadáním těchto příkazů umožníte vašemu psovi štěkat v určitých situacích a také vám umožní mít kontrolu nad tím, kdy má štěkání začít a kdy přestat. Je také velmi zábavné předvádět konverzační schopnosti svého psa na rodinných setkáních!

  1. Nesmíš!

Žena školení dalmatin Nesmíš je důležitý trik se psem, který se může hodit v různých situacích. Jakmile bude váš pes vědět, jak na povel couvnout, můžete ho použít k tomu, aby nevyběhl ze dveří, nestrkal do vás u lednice a neskákal po návštěvě. Povel ‚nesmíš‘ je poměrně jednoduché psa naučit. Vše, co potřebujete, je trpělivost a hrst pamlsků. Když dáte povel, můžete psa rychle vycvičit, aby ustoupil o pár kroků.

  1. Dej pac!

Sibiřský husky třesoucí se tlapou Požádejte svého psa, aby pozdravil vaše přátele potřesením rukou (nebo tlapkami, podle okolností). Jedná se o jednoduchý trik se psem, na který můžete psa obvykle vycvičit během několika krátkých tréninků. Většina psů přirozeně ráda používá své tlapky a bude se těšit z pozitivní pozornosti, které se jim při provádění tohoto triku dostane.

  1. Zamávej!

Čokoládová laboratoř mává Výcvik psa pozdravit nebo se rozloučit máváním je zábavný a poměrně jednoduchý psí trik. Začněte tím, že svého psa naučíte, jak s tlapkami pohybovat nahoru a dolů. Stejnou akci, kterou váš pes používá k zatřesení, použijete, abyste jej naučili zvedat tlapku a zamávat. Jedná se o skvělý trik pro upoutání pozornosti, který bude velmi roztomilý sledovat.

  1. Dokola!

Australský ovčák předení Když budete držet pamlsek u nosu vašeho psa, můžete jej snadno nalákat na točení. Pokud chcete tomuto psímu triku přidat nějakou obtížnost, můžete svého psa naučit otáčet se určitým směrem. Své přátele ohromíte, když jim ukážete, jak váš pes dokáže rozlišit levou a pravou stranu.

  1. Popros!

Pembroke Welsh Corgi žebrání Co může být roztomilejšího, než vidět svého psa, jak sedí na zadních nohách s tlapkami nahoru a prosí o pamlsek? Tento psí trik může být trochu obtížnější vycvičit psa než některé jiné, ale s trochou trpělivosti se váš pes pomalinku posadí a začne prosit.

  1. Kotoul

Australský ovčák se převaluje Většina lidí trénuje psa, aby se převrátil na bok. Vycvičit psa na tento psí trik může vyžadovat určité úsilí, ale stojí to za to. Je to spousta zábavy a také slouží jako stavební kámen pro několik dalších psích triků, jako je například hraní na mrtvého.

  1. Hrát mrtvého

Australský ovčák hraje mrtvý Vaši přátelé budou jistě uneseni, když budete držet prst jako zbraň a řeknete Pif! a váš pes spadne na podlahu a bude hrát mrtvého. I když to vypadá působivě, není to tak těžké, jak si myslíte. Vycvičit psa, aby hrál mrtvého je zvlášť jednodušší, pokud se umí převalovat (viz minulý bod).

  1. Úklon

Chrt se uklání Uklonit se je trik se psem, který spočívá v tom, že váš pes přiloží hrudník k zemi, zatímco jeho zadní část zůstane ve vzduchu. Může to znít jako obtížný psí trik k výcviku psa, ale pravdou je, že uklonění je pro psy přirozené. Když se budete dívat na dva psy, jak si spolu hrají, často je uvidíte, jak se klaní. Trenéři toto označují jako chování, kterým pes žádá jiného psa, aby si šel hrát. Přirozenou hravost vašeho psa můžete snadno využít k tomu, abyste ho naučili úklonu. A je to skvělý způsob, jak ukončit ukázku všech skvělých nových psích triků, které se váš pes naučil!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *